Hlavní navigace

Silně zabezpečenou variantu smartphonu s Androidem představila Motorola

8. 3. 2013

Sdílet

Speciálně zabezpečený smartphone AME 2000 založený na upravené verzi operačního systému Android představila Motorola. Je kompatibilní s platformou Assured Mobile Environment (AME), v rámci které Motorola doplňuje běžně dostupná zařízení speciálním hardwarem a softwarem umožňujícím šifrování hlasové i datové komunikace mezi jednotlivými koncovými body.

Zabezpečení je přitom funkční bez ohledu na to, jaká síťová technologie se pro přenos využívá. Díky svým bezpečnostním funkcím představuje AME 2000 zařízení vhodné například pro vládní úřady či bezpečnostní složky.

Šifrování hlasových a textových služeb dle standardů AES 256 a NSA Suite B se podporuje při komunikaci mezi libovolnými zařízeními z platformy AME.

Zabezpečení datových přenosů mezi AME 2000 a firemní infrastrukturou se děje pomocí virtuálních privátních sítí využívajících bezpečnostního protokolu IPsec. Bezpečný přístup k centrálně uloženým datům lze tedy zajistit ve veřejných i soukromých sítích bez ohledu na technologii fyzického připojení k internetu – od Wi-Fi přes 3G až po 4G/LTE.

V podobě MicroSD karty je součástí AME 2000 také speciální hardwarový modul CRYPTR splňující standard FIPS 140-2 úrovně 3 umožňující ochranu klíčů, přístupových kódů a certifikátů před neoprávněnou manipulací.

Chytrý telefon AME 2000 podporuje instalaci vlastních aplikací, jako jsou například mapové systémy či nástroje pro vzdálené sledování. Samozřejmostí je možnost využití webového prohlížeče i nástrojů pro elektronickou poštu, textovou komunikaci či správu kontaktů. Integrovaná podpora pro správu mobilních zařízení umožňuje nejen vzdálenou instalaci a aktualizaci aplikací, ale například také vzdálené ověřování integrity nebo smazání šifrovacích klíčů v případě ztráty či kompromitace zařízení. 

Novinka vyhovuje i bezpečnostním doporučením pro nasazení ve veřejné sféře dle pravidel projektu NSA Security Enhanced Android (SEAndroid), uživatelé jsou tak chráněni například před nežádoucími přesměrováními či škodlivým softwarem.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?