Hlavní navigace

Znáte Channel 9, vyhlášený portál pro IT odborníky a vývojáře?

Komerční sdělení  Autor: Microsoft
Zajímáte se o tuzemské i zahraniční dění v IT sféře? Channel 9 je portál, který nabízí zdarma výuková videa pro IT odborníky a vývojáře, stejně jako záznamy z konferencí a živé přenosy. Videa jsou k dispozici ve více než deseti různých jazycích včetně češtiny.

Sdílet

(Partnerský příspěvek)

Channel 9 je mnohem víc, než jen zdroj výukových videí. Nabízí také diskuzní fóra, weblogy, online přenosy akcí a jejich záznamy (například zahraničních konferencí Connect() nebo //Build) a sekce s hlavními tématy: Coding4Fun, Windows, Azure, Visual Studio, DevOps, Microsoft Mechanics.

 

Samostatná CZ-SK sekce obsahuje česká videa a záznamy z tuzemských technických konferencí (například z brněnského MS Festu), stejně jako řadu praktických demo ukázek a video návodů. Například celou sérii pro pokročilý vývoj a týmovou spolupráci, obsahující např. Diagnostiku v produkčním prostředí, Zátěžové testování v cloudu, Agilní řízení projektůAnalýzu spotřeby paměti v produkci, Code Lens, Team Rooms, Komentáře ke kódu ve webovém rozhraní atd.

 

V angličtině najdete několik sérií věnujících se oblíbenému jazyku Python. Pokud patříte mezi začátečníky v programování, zvolte Introduction to Programming with Python. V této sérii videí vám předvedou Susan Ibach a Christopher Harrison zábavný úvod do programování v jazyce Python. Následují další videa: Python Tools for Visual Studio 2015, Python Tools for Visual Studio and the Azure Marketplace. V posledních letech je čím dál populárnější také Node.js a na Channel 9 jsou pokryta témata jako využití databází a storage v Azure, deployment a tipy pro optimalizaci aplikací: Microsoft Azure for Node.JS developers. Série Building Apps with Node.js pokrývá úplný úvod do vývoje nad Node.js.

Snad nejpopulárnější skryptovací jazyk PHP zde má také svá výuková videa, například PHP for Azure. V této sérii se naučíte základy PHP, připojovat se na databázi, práci s cookies a formuláři, ale i nastavení vývojového prostředí nebo deploy do Azure. Následuje série PHP at Scale on the Microsoft Platform o nasazení PHP webů do Azure se zaměřením na optimalizaci výkonu.

A Developer's Guide to Windows 10 je obsáhlá série o vývoji pro UWP (Universal Windows Platform) od základů až do hloubky. Například se dozvíte, jak funguje Windows Store, co je XAML, jak na data binding komponent, ladění výkonu, adaptivní design, file management, práci s lokální SQL databází, jak na komunikaci mezi aplikacemi, jaký je životní cyklus aplikací, jak vykonávat aplikace na pozadí a další. Web developmentu se věnuje Single Page Applications with jQuery or AngularJS – jednostránková aplikace pomocí JavaScriptu a MVC patternu.

Channel 9 si můžete prohlédnout nejen z vašeho počítače, ale existují i aplikace například pro konzoli Xbox ONE, Android, iPhone a další: Channel9 App For Xbox One, Channel9 App For Android, Channel9 App For iPhone, Channel9 App For Windows Phone, Channel9 App For Windows.

To je jen malá část nabídky portálu Channel 9, který je otevřený všem IT odborníkům a vývojářům.