Hlavní navigace

Vlastní doména s kvalitním zabezpečením DNSSEC

Komerční sdělení  Autor: TELE 3
Chcete si pořídit vlastní doménu, ale nevíte, jak na to?

Sdílet

Chcete si pořídit vlastní doménu, ale nevíte, jak na to? Chcete mít také jistotu, že bude kvalitně zabezpečena? Víte, jaké zabezpečení je kvalitní a doménu s jakou koncovkou je bezpečné používat? Pokud jde o bezpečnost domény, tak tu zajistí DNSSEC.

Mít vlastní doménu znamená také kvalitu zabezpečení internetových stránek. Žádný provozovatel si nechce vzít na triko, že by se právě uživatelé jeho internetových stránek měli stát obětí útoků a zneužití osobních či jiných údajů.

Proto je potřebné svoje návštěvníky dostatečně chránit a zajistit jim bezpečné používání domény. Útoky jsou v různém provedení a nejčastěji se jedná o podvržení internetových stránek.

Pokud chcete doménu, která se těší oblíbenosti ve světě právě z důvodu, že je kvalitně zabezpečená, tak se jedná o českou doménu s koncovkou .CZ. Správcem českých domén je sdružení CZ.NIC, které dbá nejen na zmíněnou bezpečnost, ale také na to, aby doménová jména byla originální a nešlo o duplicity.

České domény jsou zabezpečené nejen certifikáty SSL, ale také DNSSEC technologií. Zabezpečení DNSSEC je zárukou toho, že DNS záznamy a jejich integrita jsou správné a nejedná se o podvrh. Uživatel má tak jistotu, že se nenachází na podvržených internetových stránkách a DNS záznamy nebyly úmyslně změněny pro účel podvodu.

Registrace českých domén probíhá zdarma u ověřených registrátorů, kterých seznamy najdete také na stránkách správce českých domén CZ.NIC. Získáte tím také doménu, která je zabezpečena technologií DNSSEC.

Mezi registrátory podporující tento druh zabezpečení patří i společnost TELE3. Společnost poskytuje svým zákazníkům zdarma kvalitní DNS servery a provádí služby jako webhosting, serverhosting, SEO hosting, DNS hosting a také FTP hosting a mnoho dalších produktů a služeb.

Poskytují tedy plnou podporu zabezpečení DNSSEC a o bezpečnost dbají i dalšími službami jako je rozmístění TLD nejen v ČR, ale také v USA či v Německu. Tím se eliminují útoky podvodníků. Dále mají iPv6, iPv4 včetně dalších záznamů jako TLSA, CAA, SSHFP atd.

Samotné zabezpečení DNSSEC je možné nejen kdykoliv aktivovat, ale také deaktivovat, a to v uživatelském rozhraní.