Hlavní navigace

Školení IT, vaše větší šance uspět na trhu práce

Komerční sdělení  Autor: © auremar - Fotolia.com
Každý den probíhají po celé České republice desítky IT školení. Vyberte si i vy to, které vám nejvíce vyhovuje a nechte se zasvětit do tajů programování od skutečných mistrů v tomto oboru.

Sdílet

(Partnerský příspěvek)

Když se řekne IT specialista, programátor nebo prostě „ajťák“, spousta lidí si představí brýlatého mladého muže v tmavé kanceláři, který se hrbí nad počítačem plným neznámých kódů, který nemá rodinu ani přátele a na světlo vychází jednou za měsíc. Opak je ale pravdou – IT se v posledních letech vyšvihlo do čela žebříčku nejatraktivnějších povolání a po lidech, kteří umění programování ovládají, je čím dál větší poptávka.

O tom svědčí i průměrný plat programátorů v České republice, který se pohybuje kolem 40 tisíc korun, v Praze a větších městech ještě vysoko nad touto částkou. Věnovat svůj čas a investovat do kvalitního IT školení se vám tedy může vrátit v horizontu několika měsíců. A pak? Pokud jste se v programování skutečně našli, čeká vás dobře placená práce, kterou navíc nebudete mít problém najít (ve 3. čtvrtletí roku 2015 bylo volných více jak 3000 pozic v IT) a která pro vás bude i koníčkem. Kdo dnes může říct, že toto všechno má?

 

Vědomosti z oblasti IT jsou k nezaplacení

Znalosti a vědomosti v oboru IT však nikomu jen tak nespadnou do klína, získat je můžete například IT školením. Při výběru školení vždy dbejte na zkušenosti školitele. Vybírejte si osvědčené firmy nebo soukromé lektory, kteří mají ve svém portfoliu reálné projekty, na kterých rozvíjeli své teoretické znalosti. Nezapomínejte ani na certifikace – hledejte takové školení, které zaštiťuje společnost s širokým portfoliem certifikátů a technických titulů významných IT firem.

Profesní budoucnost v oblasti IT není předurčena jen lidem, kteří tento obor vystudovali a rozhodně to není jen záležitost mužů. Ať už jste žena, nebo muž a cítíte, že oblast IT je pro vás tím pravým šálkem kávy, zapátrejte na internetu a vyberte si své první IT školení. Věnujte dostatek času čtení diskusních fór, odborných článků i zahraničních blogů, díky kterým získáte základní povědomí o celé problematice.

IT je dynamický, neustále se vyvíjející obor, což je důležité mít na paměti. Získáním základních zkušeností vaše práce nekončí, naopak vše teprve začíná. Neustále se vzdělávejte, navštěvujte pokročilá školení a nezapomínejte na velký význam networkingu – setkávání s ostatními kolegy z oboru a budování kontaktů se vyplácí.

 

Jaké IT školení si vybrat?

Směrů, které si v IT vybrat, je nespočet. Je jen na vás, jestli se rozhodnete pro programování v jazyku Java, HTML, Python nebo kterémkoliv jiném. Profesionální školitelé v této oblasti vám nabídnou širokou nabídku kurzů, ze které si vybere každý. Může to být například školení:

  • Vmware – speciální technologie sloužící k vizualizaci jednoho/více počítačů na jednom hostitelském stroji.
  • Linux – unixový operační systém, který je možné volně distribuovat, používat i upravovat. V rámci školení se můžete naučit nejen instalaci a správu systému, ale i vyvíjení tohoto systému jako takového v jazyce C.
  • Java – objektově orientovaný programovací jazyk, který patří k nejpoužívanějším programovacím jazykům na světě. Java se používá pro programy, jejichž účelem je fungování na různých systémech – od čipových karet přes mobilní telefony až po klasické počítače nebo rozsáhlé distribuované systémy, které spolu pracují rozprostřené po celém světě.
  • Spring – oblíbený aplikační rámec/framework, sloužící pro vývoj J2EE aplikací. Jeho popularita je vysoká i díky tomu, že je dostupný v open-source verzi.
  • SQL Server – spolehlivé řešení pro e-shopy, e-business a datové sklady, za jehož vývojem stojí společnost Microsoft. Jedná se o relační databázový a analytický systém.

Každý den probíhají po celé České republice desítky IT školení. Vyberte si i vy to, které vám nejvíce vyhovuje a nechte se zasvětit do tajů programování od skutečných mistrů v tomto oboru.

Více školení naleznete na www.skoleni-ict.cz