Hlavní navigace

Předpovídejte si počasí z pohodlí vašeho domova

Komerční sdělení  Autor: maxim ibragimov / Shutterstock.com
Že se televizním rosničkám nedá věřit? Nevadí, s domácí meteostanicí si můžete počasí předpovídat sami z pohodlí vašeho domova a co víc, můžete si podle toho vybrat i nastavení vašeho domu.

Sdílet

Co všechno dokáže

Domácí meteorologická stanice umí kromě měření teploty doma nebo venku měřit i vlhkost vzduchu srážkové úhrny, tlak vzduchu nebo směr a sílu větru. Zkrátka dokáže zachytávat všechny meteorologické aktivity a poskytnout vám relativně přesnou předpověď na nejbližších dvanáct až dvacet čtyři hodin.

 

Mějte počasí pod kontrolou

Svoji domácí meteostanici si můžete umístit v podstatě kamkoli. Nejlepší je takové umístění, abyste měli svou stanici co nejvíc po ruce, takže si ji většina lidí instaluje hlavně do kuchyně nebo prostě na místo, kde tráví nejvíc času a kde je dobře vidět. Meteostanici si ale můžete umístit v podstatě kamkoli, protože je malá, lehce přenosná, a tím pádem velmi praktická. Vyžaduje sice externí napájení, takže je dobré mít v blízkosti zásuvku, ale uvnitř je i malá baterie. Stanici si můžete buď volně položit na stůl, nebo připevnit na stěnu.

 

Nastavení

Meteostanici si navíc můžete nastavit a navolit si v ní různé režimy. Ukazuje vám tak kromě počasí ještě spoustu jiných věcí – čas, datum, den v týdnu. Ale klíčové jsou samozřejmě meteorologické informace. Takže vnitřní a vnější teplota, směr a rychlost větru v metrech za sekundu a samozřejmě symbol pro předpověď počasí (polojasno, jasno, oblačno atd.).

 

Instalace

Instalovat radiostanici doma je velmi snadné a s návodem to každý zvládne bez problémů do patnácti minut. Umístěte senzor na nějaké vyšší místo v domě, ideálně na balkon. Senzor je bezdrátově propojený s displejem a funguje na tužkové baterie. Doporučená vzdálenost senzoru od hlavní jednotky je maximálně sto padesát metrů, což v běžných domech bohatě stačí.