Hlavní navigace

Nové trendy: mini ITX a zdroje s velkou účinností

V průběhu jara již představila společnost PARTIS a.s. několik novinek v oblasti počítačových skříní i zdrojů.

Sdílet

Nové trendy: mini ITX a zdroje s velkou účinností

 

V průběhu jara již představila společnost PARTIS a.s. několik novinek v oblasti počítačových skříní i zdrojů. Nové produkty se odvolávají na nejnovější trendy na trhu PC komponentů. Nabídka skříní se rozrostla o modely pro nejmenší formát základních desek - mini itx a o napájecí zdroje od značkových firem SeaSonic a FSP (Fortron) s účinností vyšší než 80 procent.

 

 

 

 

 

 

Tři modely mini itx skříní lze osadit základní deskou o velikosti 17x17cm, takže skříně jsou vhodné pro PC s běžnými aplikacemi, na promítání filmů, pouštění hudby nebo na připojení k internetu či HTPC.  Skříně jsou vybaveny dostatečně výkonným 200 W TFX zdrojem, na předním panelu se nacházejí konektory pro audio připojení a dva USB výstupy. Skříně nabízejí jednu šachtu pro slim mechaniku. Model MINI ITX 02 je navíc osazen čtečkou karet pro všechny běžné formáty včetně xD a SDHC.


Účinnost se stala hlavním inovativním trendem ve vývoji počítačových napájecích zdrojů. Díky ní jsou takové zdroje nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale zároveň „šetří kapsu“ svého uživatele. Mezi tyto zdroje patří například nové modely firmy Seasonic a zejména nově inovovaná řada S12II 330, 380, 430 a 500W s certifikací 80+ Bronze a dále řada M12D 750 a 850W certifikované 80+  Silver. S12II s výkonem 330 až 500 W nabízí elegantní černý design s 12 cm ventilátorem a dostatečným počtem konektorů. Modely M12D s výkonem 750 a 800 W jsou navíc vybaveny odpojitelnými kabely. U obou řad klade výrobce důraz na vysokou kvalitu při použití nejnovějších technologií a špičkových japonských součástek. Samozřejmostí je tudíž i prodloužená záruka na 3 respektive 5 let.

Fortron

Zároveň firma Partis a.s. (Eurocase) uvádí na trh nové OEM řady napájecích zdrojů neméně renomovaného výrobce, a to společnosti FSP group (Fortron). Tyto modely vycházejí ze stejných trendů a s cílem nabídnout zákazníkům špičkové napájecí zdroje za co nejvlídnější cenu pro uživatele. Základní řadou jsou zdroje 350, 400, 450, 550 - 60APN. Všechny jsou vybaveny aktivním PFC, 12cm ventilátorem s funkcí „noise killer“ pro tichý chod a dostatečnou kabeláží, vždy dle výkonu zdroje. Zdroje se vyznačují vysokou účinností přes 80%, odpovídající certifikaci 80+. Pro vysoce náročné uživatele je pak určena řada Black Power 450, 550, 650 a 750W. Od nich můžete očekávat špičkové provedení v retailovém balení, bohatou kabeláž a možnost odpojení kabelů. Jako specifické plus tato řada nabízí čtyři větve +12 V. Samozřejmostí je vysoká účinnost, která u této modelové řady dosahuje dokonce více jak 85%.

 


V případě zájmu o další informace navštivte stránky www.eurocase.cz

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).