Hlavní navigace

Jak si vybrat správnou velikost televize?

Komerční sdělení  Autor: Gaf_Lila / Shutterstock.com
Je lepší menší, nebo větší? A jak daleko od ní sedět?

Sdílet

Bez televize už si valná většina z nás nedovede představit svůj život. Hlavně před Vánoci si spousta rodin chce pořídit novou, lepší – a větší televizi. V dnešní době pokročilých technologií je ale velký problém s rozhodnutím, jakou televizi si vybrat. Je lepší menší, nebo větší? A jak daleko od ní sedět?

Na dnešním trhu můžete sehnat televize různých velikostí, a to od 14 do 100 palců (a někdy i více). Jak tedy zjistit, jakou velikost si máte pořídit právě vy?

Větší rozměry

Většina z nás má ve svých obývacích pokojích TV o velikosti 55 palců. V této základní velikosti se vyrábí většina nových televizí. Pokud máte ale ve svém pokoji opravdu prostor, určitě si pořiďte i 65 nebo 75-palcové modely, které vám poskytnou opravdu skvělý zážitek ze sledování vašich oblíbených pořadů.

Menší rozměry

Televize s menšími rozměry, jako je například 40 palců a méně, jsou vhodné pro umístění do prostor s menší kapacitou, jako jsou například kuchyně či malé dětské pokojíčky. Nejlepším způsobem, jak zvolit tu správnou velikost televize, je změřit rozměry celého pokoje a představit si, jak velká televize bude dostatečná a vejde se do prostoru, kde ji budete chtít umístit.

Jak daleko od TV sedět?

Jak si říká, čím větší televize, tím lepší. Pokud ale nemáte prostor pro to, abyste od ní seděli dostatečně daleko, může být tato volba špatná. Proto si první také změřte vzdálenost, kde budete sedět, a také podle ní se orientujte.

  • U 40-palcového televizoru je potřeba sedět 2 – 2,5 metru.
  • U 55-palcového televizoru je to 2,5 – 3 metry. 
  • U 65-palcového televizoru je vhodná vzdálenost 3 – 3,5 metru.

Záleží tedy hlavně na prostoru, kterým vaše místnost disponuje než na tom, jaká televize vám jako první padne do oka. Také byste se měli spíše orientovat dle parametrů a ne ceny.