Hlavní navigace

Inovativní 3D technologie od LG: Nebolí z ní oči, ani hlava

Komerční sdělení
Trojrozměrné vnímání světa je pro lidi nejpřirozenějším a nejdůležitějším smyslem.

Sdílet

Svět vnímáme trojrozměrně díky tomu, že každé oko vidí objekty z jiného úhlu. Chceme-li vidět trojrozměrný obraz i na televizoru, je třeba každému oku předložit rozdílný obraz. Zatím nejlepší technologii - Cinema 3D - představilo LG. Jde o stejný princip, který používají nejmodernější digitální kina.

logo společnosti LG

 

Proto se LG v letošním roce stalo generálním partnerem  nového 3D filmu Piráti z Karibiku: Na Vlnách podivna. Na tom demonstruje novou generaci 3D technologie a zároveň možnost využití LG CINEMA 3D brýlí, se kterými se můžete přijít podívat i do kina, kde mají 3D v pasivním formátu. Stejné brýle můžete využít i pro sledování 3D na LG monitoru LG D2342.

 

 

Konec bolesti hlavy a pálení očí

Technologie použitá u LG CINEMA 3D TV je jiná. V brýlích se používají skla s opačnou polarizací. Každé z nich propustí pouze světlo, které kmitá v určitém směru. Nový televizor LG vypouští polovinu snímků s vertikální a druhou s horizontální polarizací. Tak přes tyto brýle vidí každé oko jiný obraz. Přináší to řadu výhod. Nedochází k fyzickému zatemňování. Polarizované světlo k očím přichází plynule, žádné blikání, takže výsledkem je dokonale ostrý a jasný obraz – nebolí hlava, nepálí očí. Pasivní brýle se nemusejí dobíjet, proto jsou velmi lehké, jejich hmotnost je pouze 16 g. Jejich konstrukce je jednoduchá, takže jsou i levné, cena se pohybuje kolem 170 Kč. Nyní Vám LG přináší k vybraným modelům až 5 ks zdarma ve formě Party packu. LG má ve svém portfoliu i designové brýle od návrháře Alain Mikli, které svým designem bourají zažitý stereotyp. Navíc pro lidi s dioptrickými brýlemi nabízíme možnost tzv. klipu, který si nasadí na své brýle a vidí obraz ve 3D, tudíž si nemusí dávat ještě další brýle na své dioptrické brýle.

Designové 3D brýle od návrháře Alain Mikli

Technologie má i další významné plus. 3D obraz je viditelný i ze širokých úhlů, na obraz je možné dívat se i vleže. Technologie LG CINEMA 3D TV má několik certifikátů na to, že 3D televizory neblikají a mají dokonale ostrý obraz. Certifikaci provedlo mnoho významných společností, například německý TÜV.

 

LG Smart TV: vaše chytřejší televize

Nové televizory LG jsou vybaveny další unikátní funkcí – Smart TV. Ta přináší uživatelům nové možnosti. Televizor se ovládá podobně jako mobilní telefon pomocí jednoznačných ikon. Důraz se kladl na jednoduchost, takže nejpoužívanější funkce jsou dostupné na jedno kliknutí. Smart TV televizory jsou vybaveny novým intuitivním ovládačem „Magic Motion“, jehož vývoj inspirovala počítačová myš. Ergonomie ovladače nikdy nebyla lepší. Stáhli jste film z internetu? Poslal vám známý e-mailem video ze svatby? Nebo jste mobilem natočili krátké video? To vše televizor automaticky přehraje. Stačí připojit USB (flash) disk a přehraje všechny filmy, i ty ve vysokém rozlišení.

Piráti z Karibiku: Na Vlnách podivna ve 3D

Televizor je také připojen do domácí počítačové sítě. Má certifikaci DLNA zaručující plnou kompatibilitu, takže ať je film v počítači nebo na síťovém disku, televizor jej přehraje. Stejně tak i filmy uložené v mobilu – stačí ho připojit přes Wi-Fi do domácí sítě. Televizor můžete mít připojený k internetu. Chcete si pustit video z YouTube? Podívat se na Facebook? Poslat zprávu na Twitter? Prohlédnout fotky na serveru Picaso? Zjistit počasí? To vše televizor díky internetu umí. Nechybí ani internetový prohlížeč pro surfování po webových stránkách.

 

Více informací na www.lg.cz