Hlavní navigace

Huawei P20 Lite je králem telefonů střední třídy

Komerční sdělení  Autor: GaudiLab / Shutterstock.com
Na pohled působí mnohem dražším dojmem, než ve skutečnosti je.

Sdílet

Oblíbená čínská společnost Huawei přišla na trh s verzí Huawei P20 Lite v dubnu 2018. Ale i v dnešní době dokáže rozhodně zaujmout nejenom svým vzhledem, ale také svými vlastnostmi. Jaké jsou jeho největší výhody?

Skvělý design a displej

Konstrukčně je verze Huawei P20 Lite podobný verzi P10 Lite. Má úzký hliníkový rám a celoskleněný obal. V ruce přesně sedí a vzhledem ke sklu ani nijak neklouže, což by se samozřejmě nabízelo. Na pohled působí mnohem dražším dojmem, než ve skutečnosti je. Na zadní straně je samozřejmě umístěna čtečka otisků prstů, což je jedna z nejlepších variant zabezpečení vašeho telefonu.

Displej se pyšní velikostí 5,84 palců, pyšní se jasnými barvami a automatickou regulací. Nicméně u tohoto modelu se společnost Huawei vydala ve stopách iPhonu – a displej je nahoře vykousnutý. Tento výřez ale vůbec na jeho atraktivitě neubírá.

Fotoaparát Huawei P20 Lite

U tohoto modelu se můžete těšit na duální fotoaparát. Hlavní zadní senzor má rozlišení 16 Mpx, což dokáže vyfotit opravdu pěkné snímky. Zachytí i detaily a věrně kopíruje barvy díky celoplošné ostrosti. Automaticky dokáže upravit nastavení, když jsou okolní podmínky zhoršené. Zaostření probíhá až bleskové rychle, což je rozhodně chvályhodné, stejně jako automatické nastavení expozice.

Výdrž baterie potěší

Huawei P20 Lite má potěšující výdrž baterie, jejíž kapacita je 3 000 mAh. Pokud jej používáte jako běžný uživatel, s přehledem vám vydrží i den a půl. Pokud hrajete hry nebo sledujete videa, bude jeho kapacita stačit zhruba na jeden den. Nabíjení probíhá díky portu USB-C, což je u modelů Huawei vítaná změna, jelikož tato varianta nabíjení je nadčasová. Plné nabití provede zhruba za hodinu a 45 minut.

Pokud hledáte krále telefonů nižší třídy, je jasné že s tímto telefonem rozhodně zaujmete.