Hlavní navigace

Elekrický zubní kartáček Oral B – I čištění zubů může být zábava

Komerční sdělení  Autor: Bobkov Evgeniy / Shutterstock.com
Nejenže je čištění zubů s elektrickým kartáčkem zábava, je to i mnohem šetrnější a efektivnější způsob péče o vaše zuby.

Sdílet

Elektrický kartáček je totiž v porovnání s běžným ručním kartáčkem schopen odstranit o 100 % více zubního povlaku a je mnohem šetrnější k vašim dásním. Pokud ještě nemáte elektrický zubní kartáček, je možná na čase zvážit jeho pořízení. Většina zubních lékařů totiž používání elektrických kartáčků doporučuje.

Elektrické kartáčky Oral B – Jaké existují typy

Pokud zvažujete koupi elektrického kartáčku, proč nezkusit třeba kartáček Oral B. Těchto kartáčků existuje více druhů, a vy si tak můžete vybrat, který vám bude nejlépe vyhovovat. Jedním z typů těchto kartáčků je kartáček rotační, který je vysoce efektivní při bělení zubů. Funguje na principu oscilačně-rotačního mechanismu, který vysokými otáčkami roztočí hlavici kartáčku a jemné pulzování tlakem odstraňuje nežádoucí zubní povlak. Kulatý tvar hlavice navíc umožňuje proniknout i do méně přístupních mezizubních prostor. Druhým typem elektrického kartáčku je kartáček sonický, který se svým tvarem více podobá klasickému kartáčku manuálnímu a jeho principem je odstraňování zubních nečistot šetrnými pulzujícími pohyby. Hlavním představitelem tohoto typu je kartáček z řady Pulsonic.

Elektrické zubní kartáčky pro děti

Kartáčky Oral B jsou k dostání i ve variantě pro děti. Pečlivě dbát o ústní hygienu dítěte je nutné už od prvních okamžiků, kdy se začínají prořezávat zoubky. V počátcích se samozřejmě používají nejvíce různá kousátka a masážní kartáčky určené k lepšímu prokrvování dásní, je ale dobré také začít dítě postupně připravovat na čištění zubů. Nejdůležitější u dětských zubních kartáčků je to, aby kartáček odpovídal věku dítěte, aby se mu dobře držel v dlani a aby měl malou hlavu se štětinami, které jsou rovně zastřižené a jemné, aby si dítě nepoškodilo dásně. Se správně zvoleným a vybraným kartáčkem bude totiž i jinak nudné čištění zubů pro dítě zábava.