Hlavní navigace

Zvyšte inteligenci Amazon Echo pomocí Alexa Routines! - 6.díl

14. 6. 2019

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Velmi zdařilý nástroj pro automatizaci otevírá chytrému reproduktoru Alexa nové možnosti. Zkuste je využít i vy!

Předcházející díl

 

Jednou z nejpovedenějších funkcí inteligentních reproduktorů Amazon Echo je bezpochyby funkce rutin (Routines). Tyto rutiny vám totiž umožní pomocí jednoho hlasového příkazu provést najednou několik operací namísto standardní jedné operace. Jednotlivé operace dokonce můžete automatizovat, a to, aniž byste vůbec museli promluvit.

Konfigurace rutin u Alexy a jejich využití na maximum není jen tak, bez práce a trochy kreativity to prostě nepůjde. Nicméně jsme pro vás připravili vše potřebné, co potřebujete k tomu, abyste si mohli vymyslet své vlastní rutiny.

webcast

Omezení na jednoho uživatele

Nové spouštěče Alexy založené na umístění jsou také bezesporu šikovné, mají ovšem tu nevýhodu, že fungují pouze s jedním uživatelem. To kupříkladu znamená, že pokud máte nastavenu rutinu, která při odchodu z domu zhasne světla a sníží teplotu na termostatu, není možné se nijak kontrolovat, že při vašem odchodu z domu již nikdo jiný doma není. Jinými slovy se rutina spustí při vašem odchodu z domu a neřeší, zda náhodou nezůstal doma ještě někdo jiný. Pokud tuto situaci chcete řešit, pak musíte jít trochu dále, než co umožňují rutiny Alexa Routines. Některá řešení pro inteligentní domácnost, jako například SmartThings od firmy Samsung, podporují tzv. zónové monitorování (geofencing) více uživatelů, tj. sledují, zda se objekt vyskytuje v určitém sledovaném prostoru a pokud nikoliv, je vydáno varování. Rovněž je možné použít službu Life360 pro sdílení umístění v kombinaci s IFTTT pro automatizaci zařízení inteligentní domácnosti založené na umístění více uživatelů.

I přes všechna výše zmiňovaná omezení lze konstatovat, že ve svém základu jsou rutiny Alexa Routines jsou stále užitečnější, a to díky stále dalším vylepšením, jako jsou například možnosti časovaného přehrávání hudby, možnost nastavení časového intervalu pro čekání a nové rutiny založeným na umístění. Nezbývá nám nic jiného než doufat, že to nebude dlouho trvat a Amazon opět uvolní další novinky a umožní tak uživatelům provádět celou řadu dalších aktivit.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).