Hlavní navigace

Zodpovídáme dotazy okolo nového Edge od Microsoftu (4)

26. 1. 2020

Sdílet

 Autor: microsoft
Webový prohlížeč od Microsoftu, postavený okolo jádra Chromium, oficiálně dorazil, což s sebou nutně přineslo i otázky uživatelů, kteří možná netuší, co to pro ně znamená. Přinášíme odpovědi na ty nejčastější.

Předchozí díl

Je Chromium Edge přímým klonem Chromu?

Nikoliv. Ale umístíte-li je vedle sebe, bude těžké je odlišit.

Navzdory podobnému vzhledu, uživatelskému rozhraní (UI) a uživatelskému zážitku (UX) u Chromu a Edge, alespoň na první pohled, implementoval Microsoft nějaké ty rozdíly pod povrchem. Edge je tak například už nyní vybaven jistými formami obrany proti sledování; Google pak teprve nedávno oznámil, že započal se svým dvouletým plánem na vybavení Chromu něčím podobným.

A co Windows 7? Dokáže Chromium běžet i na nich? Nebo Mac? Co takový macOS?

Ano, Edge v současné době běží na Windows 7 i macOS. A také na Windows 8 a Windows 8.1, patříte-li mezi ty tři nebo čtyři zbývající uživatele, kteří zůstali u tohoto propadáku mezi operačními systémy.

webcast

Protože na těchto platformách žádný dřívější Edge nebyl, nemusíte před příchodem toho nového nic odstraňovat. O automatickém dodání Edge pro Windows 8/8.1 Microsoft nic neřekl – jde totiž o jediné operační systémy, které se připojují k Windows Update. (Podpora Windows 7 skončila 14. ledna 2020.) Kdokoliv, kdo chce Edge na osobním počítači běžící na čemkoliv kromě Windows 10, si prohlížeč bude muset stáhnout manuálně.

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).