Hlavní navigace

Zodpovídáme dotazy okolo nového Edge od Microsoftu (4)

26. 1. 2020

Sdílet

 Autor: microsoft
Webový prohlížeč od Microsoftu, postavený okolo jádra Chromium, oficiálně dorazil, což s sebou nutně přineslo i otázky uživatelů, kteří možná netuší, co to pro ně znamená. Přinášíme odpovědi na ty nejčastější.

Předchozí díl

Je Chromium Edge přímým klonem Chromu?

Nikoliv. Ale umístíte-li je vedle sebe, bude těžké je odlišit.

Navzdory podobnému vzhledu, uživatelskému rozhraní (UI) a uživatelskému zážitku (UX) u Chromu a Edge, alespoň na první pohled, implementoval Microsoft nějaké ty rozdíly pod povrchem. Edge je tak například už nyní vybaven jistými formami obrany proti sledování; Google pak teprve nedávno oznámil, že započal se svým dvouletým plánem na vybavení Chromu něčím podobným.

A co Windows 7? Dokáže Chromium běžet i na nich? Nebo Mac? Co takový macOS?

Ano, Edge v současné době běží na Windows 7 i macOS. A také na Windows 8 a Windows 8.1, patříte-li mezi ty tři nebo čtyři zbývající uživatele, kteří zůstali u tohoto propadáku mezi operačními systémy.

skoleni

Protože na těchto platformách žádný dřívější Edge nebyl, nemusíte před příchodem toho nového nic odstraňovat. O automatickém dodání Edge pro Windows 8/8.1 Microsoft nic neřekl – jde totiž o jediné operační systémy, které se připojují k Windows Update. (Podpora Windows 7 skončila 14. ledna 2020.) Kdokoliv, kdo chce Edge na osobním počítači běžící na čemkoliv kromě Windows 10, si prohlížeč bude muset stáhnout manuálně.

Pokračování