Hlavní navigace

Změňte vzhled pracovní plochy ve Windows 10 - 2.díl

8. 7. 2016

Sdílet

 Autor: microsoft
Upravte si ve Windows 10 vzhled pracovní plochy změnou barevného schématu či pozadí pracovní plochy!

Předcházející díl

 

Potrpíte si na estetiku? Je pro vás vzhled pracovní plochy důležitým faktorem, který ovlivňuje vaši výkonnost, náladu a pocity? Možná jste si zkoušeli upravit prostředí Windows 10, aby vám vyhovovalo nejen po stránce funkční, ale i estetické. Potíž je však často v tom, že řada uživatelů jen velmi obtížně hledá to pravé, co by je oslovilo.

Nastavení průhlednosti

Postrádáte průhlednost, kterou zajišťovalo prostředí Aero? Ve Windows 10 jej můžete alespoň částečně vrátit do hry tím, že zapnete volbu Nastavit nabídku Start, hlavní panel a centrum akcí jako průhledné.

Výše zmiňovaná volba vám však nezajistí průhledné okraje oken, jako tomu bylo ve Windows 7. Pokud byste chtěli mít Aero ve Windows 10 v plné kráse, pak vám doporučujeme zdarma dostupnou aplikaci Aero Glass and transparency for Windows 8.1 ve verzi 1.4.5, která funguje i ve Windows 10. Stahujte námi doporučovaný instalační soubor s příponou EXE a nikoliv soubor knihoven ve formátu 7Z. Změnu vzhledu pak zakusíte ihned po instalaci programu.

webcast_aruba

Program však nemění vzhled všech oken stejně. Moderní aplikace totiž mají oproti starším aplikacím pro Windows odlišný vzhled a změny způsobené prostředím Aero Glass na jejich vzhled nemají buď žádný, nebo jen minimální efekt.

Prostředí Aero se bohužel velmi obtížně zapíná či vypíná. Nejsnazším způsobem vypnutí tak je odinstalování aplikace Aero Glass pomocí nástroje Programy a funkce v Ovládacích panelech. Naštěstí se díky svému názvu nachází v abecedním seznamu nainstalovaných aplikací na některém z prvních míst.