Hlavní navigace

Změna tapety na smartphonu s operačním systémem Android

2. 12. 2014

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Každý máme vlastní vkus - to, co se líbí nám, se nemusí líbit nikomu jinému a naopak. Platí to i u nastavení vzhledu operačního systému Android na tabletu či smartphonu. Co takhle opatřit svému digitálnímu miláčkovi nějakou novou a originální tapetu?

Současné moderní smartphony s operačním systémem Android mají velké a překrásné obrazovky s vysokou hustotou pixelů. Proč toho nevyužít a nevytasit se čas od času s nějakou neotřelou tapetou?

Začněte tím, že spustíte aplikaci Nastavení. V sekci Zařízení pak klepněte na ikonku Displej a následně klepněte na položku Tapeta. Zobrazí se seznam složek obsahujících jednotlivé obrázky. Klepnutím na příslušnou složku pak můžete procházet její obsah.

Každá složka má poněkud jiné rozvržení, což je poněkud matoucí. Když například klepněte na položku Tapety, ocitnete se v galerii různých tapet, mezi nimiž můžete procházet tažením prstem po náhledech zobrazujících se ve spodní části obrazovky. Složka Živé tapety obsahuje seznam voleb – pokud chcete vidět, co příslušná volba způsobí, stačí, když na ni klepnete. Složky Galerie a Tapety namísto toho zobrazují seznamy náhledů, které se dají tažením prstem po obrazovce bez problémů procházet.

Procházení galerie s tapetami

Až se vám nějaká tapeta zalíbí, pak ji můžete velmi jednoduše nastavit jako tapetu ve smartphonu – stačí , když jednoduše klepnete na tlačítko Nastavit tapetu.

U většiny zařízení s operačním systémem Android se ale dá dostat k nastavením tapety jinak, svým způsobem možná i jednodušeji. Stačí, když klepnete prstem do prázdného prostoru obrazovky – tam, kde nejsou žádné ikonky ani widgety – prstem a prst na obrazovce podržíte. Po několika sekundách se vám zobrazí nabídka pro změnu tapety nebo pro přidání widgetů.

Kde najít hezké obrázky pro tapety?

Pokud si myslíte, že vámi pořízené snímky se jako tapety příliš nehodí, můžete se po tapetách poohlédnout po speciální webech orientovaných na tapety, jako je kupříkladu Interfacelift nebo sbírka tapet National Geographic.

Dobrými zdroji obrázků pro tapety jsou i Flickr, Deviant Art či Wikipedia Commons. Tyto služby používá řada fotografů či umělců právě k publikování a nabízení svých fotografií ke stažení ve verzích dostupných pod licencí Creative Commons či Public domain.

cyber23

Pokud nějaký umělec či fotograf nedává k dispozici svůj výtvor ve verzi ke stažení, pak se zachovejte čestně a buď ho požádejte o svolení použít jeho fotografii, nebo se poohlédněte po něčem jiném. V žádném případě ale nepoužívejte snímky stažené z Internetu, které jsou chráněny autorským právem. To určitě není v pořádku.

 

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).