Hlavní navigace

Zítra vyjde květnový GameStar!

28. 4. 2005

Sdílet

Doom 3: Resurrection of Evil, Splinter Cell: Chaos Theory a SWAT 4 v novém GS...

Již zítra (v pátek 29. dubna) se na stáncích objeví květnový GameStar, ve kterém najdete spoustu aktuálních informací ze světa počítačových her a bonusovou příručku o MS v ledním hokeji. Novému číslu vévodí recenze na očekávané herní pecky jako stealth akce Splinter Cell: Chaos Theory, taktická akce SWAT 4, cyberpunková akce Project: Snowblind nebo datadisk Doom 3: Resurrection of Evil. A právě z recenze posledně jmenovaného titulu, o kterou se postaral Ondra broukal, vám dnes nabízíme malou ukázku a galerii screenshotů. V květnovém GameStaru ale najdete i spoustu dalších zajímavostí!

V rubrice "Těšíme se" jsme se tentokrát zaměřili na skvostné pokračování vynikající RPG série The Elder Scrolls s názvem Oblivion. Rovněž jsme se podívali na zoubek dalším připravovaným hrám, mezi nimiž nechybí působivá akce The Godfather, pohádkové RPG Fable: The Lost Chapters nebo lákavý Black & White 2. Pro ty hráče, kteří si neví rady v RPG Star Wars: Knights of the Old Republic II, máme druhou část podrobného návodu, a příznivcům zmiňované akce SWAT 4 přinášíme kompletního průvodce hrou. Nový GameStar s CD nebo DVD přílohou byste si tedy rozhodně neměli nechat ujít. A nyní již ke slibované ukázce z recenze na Doom 3: Resurrection of Evil:Starý známý doktor Betruger má o novinku ve vašem inventáři samozřejmě eminentní zájem, a aby ji dostal, neváhá nasadit všechny hvězdy svého týmu FC Monstra včetně zimních posil. Na hostování získal taková zvučná jména jako Forgotten, Vulgar nebo Bruiser a vše korunoval zapsáním tří pekelných lovců do základní sestavy. Lovci zde figurují jako klasičtí bossové, avšak s tím rozdílem, že po zabití každého z nich si do Artefaktu uložíte jeho unikátní sílu a budete ji moci následně využívat ku prospěchu svému. Nejprve získáte možnost zpomalovat čas, dále berserka a vše korunuje nesmrtelnost. Síly se kumulují, takže ze sebe můžete současně udělat křížence Nea z Matrixu s Mikem Tysonem a v bullet-timu úderem pěstí knockoutovat vše, co vám přijde pod ruku. Působení Artefaktu je pochopitelně omezené – jednak časem a jednak nutností opětovného nabití. „Municí“ jsou duše padlých kolegů a víc než tři do něj nenarvete.

Začlenění zbraně takového kalibru je obrovským oživením – možná neoriginálním, ale nemá to chybu. Čas se zastaví, gejzíry krve tryskající ze zasažených nepřátel visí ve vzduchu a jednotlivé kapky jen velmi neochotně padají k zemi. Když se nepřítel po pravém či levém háku prohne jak hadrový panák a bezvládně odlétá vzduchem, v takových chvílích se budete navzdory přítomnosti zástupců pekla cítit jak v sedmém nebi. Souboje mají najednou zcela nový náboj a jsou nejen variabilnější, ale také mnohem, mnohem akčnější.