Hlavní navigace

Získejte s účtem Microsoft sdílený kalendář pro svoji rodinu

27. 7. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Firma Microsoft přišla s možností vytvoření kalendáře, do něhož bude moci přistupovat a který bude moci upravovat každý člen vaší domácnosti.

Pravděpodobně víte, nebo alespoň tušíte, že součástí vašeho účtu Microsoft jsou i funkce pro rodinu. Firma Microsoft nedávno k těmto funkcím přidala nový a dlužno říci, že velmi užitečný doplněk. Uživatelé, kteří projeví zájem, si mohou v doméně Outlook.com vytvořit sdílený kalendář pro svoji rodinu.

Pravdou je, že dosud sloužilo nastavení pro rodinu v naprosté většině případů pouze ke správě a sledování aktivit dětí. Dala se tak například omezit doba strávená před monitorem, zobrazovat zprávy týkající se aktivit prováděných dětmi na počítači, popřípadě vyhledávat aktuální umístění jejich zařízení na mapě. Rodiče pak byli v podstatě pouhými správci, kteří nastavovali přístup dětí k počítači. Toto všechno se však s příchodem nové funkce kalendáře mění.

Sdílený kalendář se vytváří automaticky, a to jako součást při připojování rodiny k účtu Microsoft. Nejprve je třeba na webu account.microsoft.com/family vytvořit rodinu. Celá operace je ale velmi jednoduchá. Dospělého do rodiny přidáte klepnutím na tlačítko Přidat člena rodiny, přičemž v následujícím dialogovém okně vyberete přepínač Dospělý. Následně zadáte jeho e-mailovou adresu a stisknete tlačítko Poslat pozvání. Tento dospělý se následně přidá do rodiny tím, že přijme pozvánku, která mu přijde na zadanou e-mailovou adresu. Pokud znáte u onoho dospělého jeho heslo do přístup do jeho e-mailové schránky, můžete jej přidat do rodiny automaticky.

Přidání dítěte je velmi podobné, a to až na to, že nyní vyberete přepínač Dítě a následně zadáte e-mailovou adresu dítěte. Je třeba připomenout, že aby se dítě mohlo přidat do rodiny, musí skutečně mít vlastní e-mailovou adresu. Není tedy možné přidat dítě pomocí „offline“ účtu a ani pomocí žádného účtu, který není svázán s e-mailovým účtem.

cyber23

Po vytvoření rodiny pak obdržíte e-mailem oznámení o vytvoření kalendáře. Toto oznámení se však nemusí k vám dostat okamžitě, a to vzhledem k tomu, že se tato nová funkce ještě stále vyvíjí- Můžete rovněž zkontrolovat svůj Outlook Kalendář a zkusit vyhledat kalendář rodiny v sekci Jiné kalendáře.

Při používání kalendáře rodiny si může každý člen rodiny plánovat svoje aktivity, zobrazovat blížící se rodinné události, popřípadě cokoliv jiného a smysluplného, co se týká života ve vaší rodině.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).