Hlavní navigace

ZipGenius 6.0.3.1150

1. 4. 2008

Sdílet

Komprimační utilita ZipGenius je utilita, pomocí níž zkomprimujete jakékoli soubory do téměř libovolného typu arc...


Komprimační utilita
ZipGenius je utilita, pomocí níž zkomprimujete jakékoli soubory do téměř libovolného typu archivu. Podporuje více než 20 komprimačních a archivačních formátů včetně ZIP, RAR, CAB, ACE, 7-zip, ARC, SQX a dokumentů OpenOffice.org, dokáže načíst a dekomprimovat obrázkové soubory CD/DVD-ROM standardu ISO 9660 (ISO, NRG, CMI). ZipGenius umí i pomocí UPX kompresoru zkomprimovat spustitelné soubory a přidat je do ZIP archivu. Základní vzhled programu trochu připomíná klasický archivátor WinZip, ale to je ostatně společný rys takřka všech zipovacích programů. Vzezření aplikace však můžete snadno zcela změnit, využijete-li nabídky pěti skinů, program nabízí i možnost změnit jazyk. V nabídce má zásobu dvanácti jazyků (čeština chybí), autoři na webových stránkách nabízejí zájemcům možnost přeložit program do dalších jazyků. Výhodou programu je jeho bezplatnost, přitom neobsahuje žádnou reklamu, ani nevyžaduje sdělení osobních údajů a nepotřebuje žádnou registraci, abyste mohli využít všech jeho vlastností. ZipGenius pracuje v operačním systému Windows verzí 95 (OSR-2), 98, 98 SE, ME, NT4 (SP6), 2000, XP, Windows Server 2003 a Vista (32 bit).

Soubor: http://www.zipgenius.it/eng/?page_id=10
Domovská stránka:
http://www.zipgenius.it/eng/index.php
Cena: (zdarma)

PhotoComment 1.0

Popisky k fotografiím
Většina digitálních fotoaparátů na trhu je vybavena funkcí EXIF, která do hlavičky snímku ukládá různé informace, např. typ fotoaparátu, kterým byl snímek pořízen. Většina prohlížečů fotografií je schopna informace zobrazit. Funkce EXIF však neumožňuje přidat ke snímkům poznámky či popisky. PhotoComment je nástroj, který tuto schopnost má: prostřednictvím kontextového menu Průzkumníka Windows umožní vytvářet popisky k vašim snímkům. Přidávat popisky k fotografiím pomocí této utility má význam při jejich publikování na internetu. Autoři programu proto doporučují nainstalovat ještě freewarový Coppermine Photo Album a odpovídající plug-in PhotoCommentu. Podmínkou zprovoznění internetového fotoalba Coppermine je, aby váš internetový hosting podporoval skripty PHP a databázi MySQL. Coppermine byl vybrán ke spolupráci s PhotoCommentem, protože je lehce zprovoznitelný s většinou internetových hostingů a má dobře navrženou architekturu pro snadnou tvorbu
plug-inů, což zjednodušuje jeho modifikace. Verze Pro nabízí další funkce a schopnosti, např. FTP klienta, prohlížeč, zipovací funkci, album, správce hesel a nástroj ZG Tool pro rozdělení velkých souborů na menší části.

Soubor: http://www.bluenine.se/products/photocomment
Domovská stránka: http://www.bluenine.se/products/photocomment Cena: (zdarma)

Wink 2.0.1050

Tvorba průvodců a prazentací
Wink je software pro vytváření průvodců, interaktivních návodů na používání softwaru. Pomocí této utility sejmete pracovní okna z obrazovky, čímž vytvoříte tzv. screenshoty, přidáte k nim vysvětlující bublinové nápovědy, tlačítka a titulky. Názornost nápovědy zvýšíte dále vložením pohybů myši a vysvětlení vlastním hlasem, který lze ve Winku nahrát. Pro práci se používá metoda drag&drop, která umožňuje snadným způsobem vytvořit návody vysoké kvality. Snímání může probíhat i automaticky, tzn. že budou nahrány všechny pohyby myši a stisky kláves na klávesnici. Prezentace mohou být doplněny tlačítky pro přechod k dalšímu/předchozímu snímku, vestavěný Callout editor umožní vytvořit rozmanitá provedení rámečků, kurzoru, tlačítek a titulků. Umožňuje pracovat se šablonami, definovat obrázky jako pozadí, vytvářet ovládací lišty. Snímané obrázky musí mít formát BMP, JPG, PNG, TIFF nebo GIF, výstupními formáty jsou pak Macromedia Flash, PostScript, PDF, HTML, SWF a EXE, dokončené soubory mají díky komprimaci rozumnou velikost. Program je přeložen do 10 jazyků, čeština mezi nimi bohužel chybí.

Soubor: http://www.debugmode.com/wink/download.php
Domovská stránka: http://www.debugmode.com/wink Cena: (zdarma)

Ezysheet 4.16.2

Tabulkový editor s pokročilými vlastnostmi
Pro vytváření tabulkových seznamů a přehledů se používá tabulkový editor Excel od Microsoftu. Ezysheet je jím též, oproti Excelu však nabízí zajímavá vylepšení. Tak např. v Ezysheet můžete pouhým přetahováním myší libovolně přesouvat sloupce; zatímco Excel umožňuje třídit tabulku maximálně podle tří sloupců, EzySheet tuto možnost rozšiřuje na 12 sloupců, přičemž hlavička hlavního třídícího sloupce je zvýrazněna šedou barvou, směr třídění je vyznačen výraznou šipkou. Skupiny řádek, ve kterých se třídící hodnota mění, jsou střídavě bílé a šedé. Řádek tabulky vymažete jediným kliknutím myši, počet řádek je v Excelu limitován číslem 65 536, Ezysheet limit nemá. V Ezysheetu je možnost vložit do každého řádku tabulky a do každé buňky text i obrázek společně. Na rozdíl od Excelu umožňuje Ezysheet rozšířené formátování především v oblasti barev. Barevné rozlišení je vhodné vyžít především při filtraci a při rozlišení časové platnosti dat. Pro pohodlné čtení údajů je možné řádek převést do samostatného okna, ve kterém budou všechny údaje uspořádány pod sebou jako v klasickém formuláři. 24,99 dolarů zaplatíte za verzi Professional, která nabízí rozšířené možnosti filtrace a tisku.

Soubor: http://www.ezysheet.com/DownloadEzysheet.html
Domovská stránka: http://www.ezysheet.com/index.html Cena: (zdarma)

Nutrition Facts  0.9.3.5

Přehled výživových hodnot potravin
Program Nutrition Facts je zaměřen na poskytování informací o obsahu výživových hodnot potravin. Je užitečný především pro ty, kteří si musí hlídat obsah tuku a uhlovodanů v potravinách, a také pro dietní pracovníky. Nutrition Facts podává mj. údaje o obsahu vody, alkoholu a kofeinu a také informace o obsahu vitaminu A, B1 ( thiamin), B2 (riboflavin), B6 (piridoxin), B12 (cyanocobalamin), C, D, E, vápníku, mědi, kyselině listové, kyselině pantotenové, železa, magnézia, manganu, niacinu, fosforu, selenu a zinku. Připojeny jsou též informace o obsahu aminových sloučenin a mastných kyselin. Údaje pro program Nutrition Facts byly převzaty z databáze Laboratoře výživných látek (NDL) při americkém Ministerstvu zemědělství, kde jsou tato data jsou veřejně přístupná. Program se stále vyvíjí, autor plánuje přidat mnoho dalších vlastností, např. zaznamenávání váhy a denního příjmu kalorií, stejně jako sestavování diety „na míru“, nízkotučné diety, diety pro diabetiky. Brzy budou přidány jídelníčky rychlého občerstvení a jídelní lístky restaurací a schopnost vkládat do databáze vaše vlastní jídla. Pro svou činnost potřebuje operační systém Windows 98, ME, NT4, 2000 nebo XP.

Soubor: http://silvertriad.com/index.php/software/nutrition-facts/download
Domovská stránka: http://silvertriad.com
Cena: (zdarma)

Information Management Suite 1.2

Správce informací
Program IMS indické společností Ideafarms nabízí bohaté nástroje pro správu informací. Ty mohou být získány z rozmanitých zdrojů, např. z internetu, kde prohlížíte spousty stránek, čtete tzv. news, navštěvujete blogy apod. IMS tvoří dvě aplikace: i-Fetch a i-Map. První z aplikací i-Fetch je tzv. feed reader. Umožňuje získávat informace z internetu pomocí přenosových kanálů nazývaných feeds. Pokud na internetu čtete hodně stránek, blogů a magazínů, které tyto feeds ke svému obsahu poskytují, můžete jejich obsah jednoduše stahovat, agregovat a prohlížet v jednotném uživatelském rozhraní, na které si snadno zvyknete. i-Fetch podporuje všechny standardní formáty pro feeds (RSS, Atom, RDF). Druhou aplikací z balíčku IMS, i-Map, mapuje obsah vašeho počítače a nashromážděné informace ukládá právě do RSS feedu, který je čitelný pomocí i-Fetch. Můžete tak snadno zmapovat obsah složek ve svém počítači a mít o datech přehled i přesto, že z pohledu souborového systému nejsou tato data uložena právě přehledným způsobem.


Soubor: http://ideafarms.com/products/ims.htm
Domovská stránka: http//ideafarms.com/products/ims.htm
Cena: (zdarma)

Xabu 8.0

Snadné učení slovíček
Xabbu je speciální program pro výuku slovíček, jenž používá účinné, snadné a rychlé metody učení. Uživatel musí nejprve vytvořit seznam slovíček (párů) a uloží je do souboru. Vznikne v podstatě tabulka tvořená třemi sloupci, k níž lze přidat doplňující informace např. o autorovi apod. Zaznamenávání slovíček je však v Xabbu snadná záležitost, po zapsání slovíček se může ihned začít s jejich učením. K tomu používá Xabbu čtyři různé způsoby, jak uživatele vyzkoušet: „Já se ptám, ty odpověz“, „Představ si“, „Přiřaď“ a „Vícenásobný výběr“. Každý z těchto způsobů má své přednosti a nevýhody. Odpovíte-li chybně, Xabbu na chybu upozorní a zároveň zobrazí správnou odpověď. Učení slovíček znamená také osvěžení si těch zapomenutých. Databáze slovíček je možné sdílet mezi uživateli, tito potom mají tu výhodu, že seznam slovíček již mají vytvořen a mohou se začít přímo učit. Program má také některá omezení: např. podporuje pouze text, takže k jednotlivým slovíčkům nepřipojíte ilustrativní obrázek nebo video. Xabbu je perspektivní program, který se stále vyvíjí a je často aktualizován. Ke své činnosti potřebuje OS Windows 2000, XP nebo Vista a také prostředí Microsoft.NET Framework 2.0.

Soubor:http://www.xabbu.ch/Download.aspx
Domovská stránka: http://www.xabbu.ch/Download.aspx
Cena: (zdarma)

Subtitle Workshop 2.51

Titulky pro video
Subtitle Workshop je pokročilý nástroj pro práci s titulky. Umožňuje vytváření titulků, jejich úpravy a konverzi formátu. Podporuje snad všechny formáty titulků, jejichž výčet představuje 56 položek. Další formáty mohou být přidány stažením aktualizované knihovny (DLL). Výstupní formát může být nastaven na DVDSubtitle, SAMI, Sonic Scenarist, SubStation Alpha, SubViewer 1 & 2 a TMPlayer, titulky mohou být uloženy i ve vašem vlastním formátu. Nabízí intuitivní rozhraní, které lze přepnout do různých režimů podle potřeby, také nabídky a příkazy jsou snadno přístupné. Subtitle Workshop je významný svou rychlostí a stabilitou. Podporuje formátování textu (font, tučný, kurzíva, podtržení, barva), rámečky, stíny, barva pozadí, průhlednost, vizuální efekty. Zahrnuje pokročilou kontrolu pravopisu a propracovaný náhled videa pro usnadnění a zpřesnění práce. Všechny vytvořené titulky sestaví do přehledného seznamu, který máte neustále k dispozici. Nabízí nastavení přesných časových hodnot pro start a konec zobrazení titulku, automatický výpočet doby trvání titulku, víceúrovňové Undo, podpora Drag & Drop, jedno i víceřádkové titulky, ovládání z příkazové řádky a 35 zobrazovacích jazyků.

Soubor: http://wwwurusoftnet/download.phplang1&id=sw Domovská stránka: http://www.urusoftnet/productsphp?cat=sw&lang=1
Cena: (zdarma)

Process Lasso 2.61

Správce procesů
Process Lasso je program se snahou o zvýšení rychlosti odezvy operačního systému v kritických situacích, kdy procesor musí obsluhovat velké množství procesů a je tak plně vytížen. Princip spočívá v uvážené regulaci priorit procesů, které procesor vytěžují nejvíce. To umožňuje přidělení procesorového času i méně důležitým úlohám, na kterých právě často pozorujeme sníženou odezvu. Program je efektivní jak na jednojádrových, tak i vícejádrových procesorech. Kromě výše popsaného umožňuje Process Lasso široce nastavit veškerou politiku procesů v operačním systému (výchozí priority, příslušnost k určitému jádru/procesoru, zabránění v běhu určitým procesům atp). Program disponuje velice propracovaným uživatelským rozhraním umožňujícím provádět podrobná nastavení. Podle autorů však nemá nahrazovat správce úloh systému Windows, i když nabízí některé jeho schopnosti. Pracuje v prostředí Windows 2000, XP, 2003 a Vista (x32 i x64).

Soubor: http://www.bitsum.com/prolasso.php
Domovská stránka: http://www.bitsum.com/prolasso.php
Cena: (zdarma)