Hlavní navigace

Zbavte se ve Windows nechtěného software. Zn. rychle a zdarma

4. 1. 2023

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Program Bulk Crap Uninstaller je daleko efektivnější než nástroj Přidat nebo odebrat programy, který je standardní součástí operačního systému Windows.

Poté, co mě v operačním systému Windows 10 přestalo bavit řešit odinstalování programů pomocí neefektivní nabídky „Programy a funkce“, jsem se rozhodl prozkoumat alternativní možnosti hromadného odinstalovávání aplikací v operačním systému Windows. To mě přivedlo k užitečnému a rozkošně pojmenovanému programu Bulk Crap Uninstaller, který odvádí daleko lepší práci než nástroj pro odinstalovávání aplikací od firmy Microsoft, který je standardní součástí operačního systému Windows.

TIP: Program Bulk Crap Uninstaller si můžete stáhnout na webu Stahuj.cz

Samotný program Bulk Crap Uninstaller (BCU) není třeba instalovat. Stačí si stáhnout přenosnou verzi programu, rozbalit soubor stažený soubor archivu ve formátu ZIP kamkoli do počítače a spustit soubor programu, který se nachází v tomto archivu.

Jakmile projdete pomocí průvodce nastavením programu – mimochodem doporučuji ponechat téměř všechna nastavení beze změny – ocitnete se v hlavním seznamu všech nainstalovaných programů. Nyní v levém postranním panelu klepněte na možnost „Select using checkboxes (Vybrat pomocí zaškrtávacích políček)“ a vyberte všechny programy, které chcete odebrat.

Drobné upozornění: Protože je nástroj Bulk Crap Uninstaller mnohem komplexnější než výchozí odinstalátor systému Windows, může se stát, že objeví některé ovladače a další software, který vám pravděpodobně nebude vůbec nic říkat, nicméně je důležitý pro běh jiných aplikací. Programy tedy odstraňujte pouze v případě, že jste si jisti, že je nepotřebujete.

Jakmile si vyberete programy, které chcete z počítače odebrat, pokračujte v horním panelu, kde v nabídce vyberte buď možnost „Uninstall (Odinstalovat)“ nebo „Uninstall Quietly (Odinstalovat tiše)“. Když vyberete druhou možnost, pokusí se program Bulk Crap Uninstaller odstranit všechny vámi vybrané aplikace bez otravných výzev k odinstalaci.

V obou případech nicméně program provede odstranění naprosto bez problémů, takže nikdy nebudete zaplaveni vyskakovacími okny. Ve výchozím nastavení aplikace také vytvoří bod obnovení systému, takže pokud byste omylem odstranili nějaké důležité programy, vždy se můžete vrátit k předchozímu stavu. Na konci celé operace rovněž budete mít možnost odstranit i související soubory registru.

ICTZ23

BCU v žádném případě není jediným programem tohoto druhu, ale osobně oceňuji, že je zdarma, má otevřený zdrojový kód, a neobsahuje žádný vlastní bloatware. Na rozdíl od některých jiných nástrojů pro odstranění softwaru, které dokáží nadělat více škody než užitku, tento program skutečně dostojí svému názvu.

Printscreeny v textu jsou s dovolením převzaté od americké verze serveru PCWorld.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).