Hlavní navigace

Zatraktivněte si vzhled PC osvětlením sadou RGB - 6.díl

18. 7. 2017

Sdílet

 Autor: (c) bugtiger - Fotolia.com
Chcete zapracovat na vzhledu svého počítače? Zkuste ho neotřelým způsobem nasvítit!

Předcházející díl

 

Když na Internetu navštívíte stránky nadšenců do skládání počítačových sestav, jako jsou například weby /r/battlestations nebo PCPartPicker, pak vám záhy bude jasné, jaké jsou v této oblasti nejnovější trendy co se týče vylepšování vzhledu stolních počítačů. Zjistíte totiž, že většina těch nejpovedenějších počítačových sestav je vybavena nějakou podobou LED osvětlení, přičemž konkrétní volba osvětlení je velmi pečlivě vybírána tak, aby výsledný efekt byl co nejpůsobivější a nejatraktivnější.

Připojení kabelů k LED páskům

Nakonec je řada na samotných LED páscích. Každý ze čtypinových portů na řídícím prvku HUE+ dokáže ovládat čtyři za sebou zapojené LED pásky. My používáme jeden port pro připojení LED pásků dodaných společně s řídícím prvkem HUE+ a druhý port pro připojení a řízení větráčku Aer RGB.

Zatímco samotné zapojení LED pásků k řídícímu prvku je velmi jednoduché, poněkud obtížnější je nalezení nejvhodnějšího umístění pro tyto LED pásky a také vyřešení vedení kabelů. Součástí sady s řídícím prvkem HUE+ jsou prodlužovací kabely 100 mm, 300 mm a 500 mm, které se používají pro připojení jednotlivých LED pásků.

Umístěte LED pásky tam, kde je chcete mít (my jsme si tyto pásky umístili okolo okna v počítačové skříni) a poté jsme vedli jeden prodlužovací kabel z prvního portu řídícího prvku k nejbližšímu konektoru LED pásku.

Povšimněte si černé čáry vytištěné na jedné straně každého LED pásku. Tato čára vám pomůže správně připojit kabely, a proto ji neignorujte!

Všimněte si, že každý LED pásek má na jedné straně nakreslenou černou čáru. Každý konektor obsahuje šipku, která ukazuje na jeden z jeho čtyř pinů. Při připojování pásku se ujistěte, že šipka na konektoru je na stejné straně jako černá čára na pásku. V opačném případě vám LED pásek nebude svítit.

Při připojování LED pásku se ujistěte, že je šipka vytištěná na čtyřpinovém prodlužovacím kabelu na stejné straně jako černá čára na LED pásku

Nyní pokračujte s připojováním LED pásků pomocí prodlužovacích kabelů tak dlouho, dokud všechny LED pásky nezapojíte. Jejich umístění budete moci později upravit, a tak nyní bez obav můžete přistoupit k instalaci větráčku Aer RGB.

MIF21

 

Pokračování