Hlavní navigace

Zatraktivněte si vzhled PC osvětlením sadou RGB - 5.díl

17. 7. 2017

Sdílet

 Autor: (c) malexeum - Fotolia.com
Chcete zapracovat na vzhledu svého počítače? Zkuste ho neotřelým způsobem nasvítit!

Předcházející díl

 

Když na Internetu navštívíte stránky nadšenců do skládání počítačových sestav, jako jsou například weby /r/battlestations nebo PCPartPicker, pak vám záhy bude jasné, jaké jsou v této oblasti nejnovější trendy co se týče vylepšování vzhledu stolních počítačů. Zjistíte totiž, že většina těch nejpovedenějších počítačových sestav je vybavena nějakou podobou LED osvětlení, přičemž konkrétní volba osvětlení je velmi pečlivě vybírána tak, aby výsledný efekt byl co nejpůsobivější a nejatraktivnější.

Připojení kabelů k řídícímu prvku

Instalace řídícího prvku pro osvětlení s názvem HUE+ je velmi jednoduchá. Tato kouzelná černá skříňka se velikostí podobá 2,5palcovému disku SSD a součástí balení je i adaptér, který vám umožní vsadit tuto krabičku do počítačové skříně do volného slotu pro disky SSD.

Řídící prvek NZXT HUE+ pro správu osvětlení

 

Tento adaptér vám umožní řídící prvek vložit do počítačové skříně,

Na zadní části řídícího prvku naleznete čtyři porty. V řadě zleva doprava najdete napájecí konektor 5V DC, port Micro-USB a dva čtyřpinové konektory pro připojení osvětlení.

Konektory v zadní části řídícího prvku HUE+

Pokud je to jen trochu možné, pak vám doporučujeme, abyste kabely k řídícímu prvku připojili před jeho montáží do počítačové skříně. Po připevnění řídícího prvku k počítačové skříni je totiž velmi obtížné se dostat k jeho zadní části.

Nejprve připojte jeden konec napájecího kabelu Molex, který je součástí balení, k napájení 5V DC, a druhý konec pak připojte k volnému konektoru Molex nacházejícímu se na napájecím zdroji vašeho počítače.

Napájecí konektor typu Molex

Nyní je řada na kabelu Micro-USB. Povšimněte si, že tento kabel má na jednom konci klasický konektor Micro-USB a na druhém konci konektor typu samička, který je určen pro devítipinový konektor USB. Tento konec se zapojuje do vaší základní desky (popřípadě do USB rozbočovače (hubu). Je chvályhodné, že tyto konektory jdou připojit pouze jedním způsobem.

Díky použití asymetrického devítipinového konektoru se kabel USB připojuje velmi snadno

MIF21

 

Pokračování