Hlavní navigace

Zatraktivněte si vzhled PC osvětlením sadou RGB - 3.díl

15. 7. 2017

Sdílet

 Autor: © badmanproduction - Fotolia.com
Chcete zapracovat na vzhledu svého počítače? Zkuste ho neotřelým způsobem nasvítit!

Předcházející díl

 

Když na Internetu navštívíte stránky nadšenců do skládání počítačových sestav, jako jsou například weby /r/battlestations nebo PCPartPicker, pak vám záhy bude jasné, jaké jsou v této oblasti nejnovější trendy co se týče vylepšování vzhledu stolních počítačů. Zjistíte totiž, že většina těch nejpovedenějších počítačových sestav je vybavena nějakou podobou LED osvětlení, přičemž konkrétní volba osvětlení je velmi pečlivě vybírána tak, aby výsledný efekt byl co nejpůsobivější a nejatraktivnější.

Další úroveň: LED pásky

Pokud se však zrovna nechystáte do obchodu koupit si novou počítačovou skříň, pak světelné LED pásk budou přesně tím, co budete potřebovat. Tyto LED pásky pak připevníte ke vnitřním stranám počítačové skříně buď pomocí magnetických, nebo nalepovacích pásků. Tyto pásky se pak obvykle připojují do konektoru USB na základní desce, kde mají zajištěno napájení a navíc je tímto způsobem můžete ovládat i softwarově. U novějších základních desek pak hledejte pro tento účel vyhrazené RGB LED piny (označované jako RGB_HEADER), které jsou určeny přímo pro RGB LED pásky. Instalace RGB LED pásků do těchto pinů je jednodušší a navíc si tímto způsobem neobsadíte piny, které byste jinak potřebovali pro připojení konektorů USB nacházejících se na předním panelu počítačové skříně.

RGB LED piny na základní desce Asus ROG Maximus VIII Hero Alpha. Tyto piny jsou určeny přímo pro RGB LED pásky

Jednobarevné nebo vícebarevné LED pásky se dají sehnat u celé řady výrobců. Pro začátek můžete zkusit například NZXT, Phanteks nebo IceModz.

LED pásky vydávající ultrafialové záření dodají kabelům a počítačovým komponentám ve skříni zvláštní zář

Mějte osvětlení v počítačové skříni pod kontrolou

Pokud řešíte osvětlení pomocí LED diod u stávající počítačové skříně, pak vězte, že napájení a synchronizace více komponent je daleko jednodušší,pokud budete používat samostatný řídící prvek. Stejně jako řídící prvek u větráčků reguluje jeho napájení a rychlost otáčení u větráčků v počítačové skříni, řeší řídící prvek pro osvětlení napájení a synchronizaci barev u LED diod.

My jsme v tomto ohledu vsadili na řídící prvek NZXT HUE+ (cena okolo 1 400 Kč), spolu s ním jsme zakoupili HUE+ Extension Kit (v ceně okolo 500 Kč), to všechno pro zajištění napájení tří LED pásků HUE+ a větráčku Aer RGB (v ceně okolo 1 000 Kč), který umístíme na zadní část počítačové skříně.

Sada pro osvětlení počítačové skříně připravená k instalaci

Společně s LED diodami nacházejícími se na chladiči NZXT Kraken X62 Liquid Cooler (v ceně okolo 3 000 Kč) tak z našeho počítače vytvoříme rozzářený a plnobarevný stolní počítač, který si bezesporu zaslouží pozornost, a to nejen na /r/battlestations.

webcast

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).