Hlavní navigace

Zatopte si s GSM Relé

2. 8. 2007

Sdílet

Vyhřátá chalupa v zimě než na ni v pátek večer dorazíte a na určitou teplotu, není problém! Společnost SEA vyvinula další generaci zařízení GSM Relé, tentokráte využívá modul Siemens TC65.

Díky GSM Relé si uživatel může přes jedinou SMS zapnout topení a regulovat ho pomocí dálkového ovládání termostatu, ohřát vodu, zapnout klimatizaci, zalít květiny anebo otevřít vrata. Kromě těchto praktických funkcí můžete relé použít také jako alarmové hlášení do mobilního telefonu nebo lze také resetovat vzdálené PC, server a řídící systém.


GSM Relé má integrovaný modul firmy Siemens – TC65, další modul s implementovaným programovacím jazykem Java. Díky technologii GPRS umožňuje přístup mobilním zařízením ke službám internetové sítě, která tak zajišťuje permanentní on-line spojení dostatečnou přenosovou rychlostí. Produktem GSM Relé lze dálkově ovládat elektrické spotřebiče. Jednoduše z mobilu pošlete SMS zprávu, k dispozici jsou příkazy jako například. zapnutí topení, boileru, vypnutí alarmu).

Instalace GSM Relé je velmi jednoduchá – stačí pouze zasunout SIM kartu, zapojit relé do zásuvky a do něj zapojit spotřebič. GSM Relé je kromě spínané zásuvky vybaveno dalšími 2 logickými výstupy na ovládaní spotřebičů a 3 logickými vstupy pro připojení čidel. Za příplatek lze objednat i jinou skladbu vstupů a výstupů a externí anténu.

Existují také průmyslové verze GSM Relé, které se využívají nejvíce v kotelnách, čističkách a malých vodních elektrárnách.

Technické údaje:

  • Napětí (napájecí, ovládané): 230 V (+/- 10 %)
  • Vlastní spotřeba: max. 0,8 W (klid)/ 1,5 W (aktivní)
  • Výstup zásuvka: 1x 230 V/10 A
  • Logické vstupy: 3x 8-30 V, 5 mA
  • Logické výstupy: 2x 60 V, 100 mA
  • Teplotní čidlo: 2x -50 °C až +150 °C
  • Provozní teplota: -20 až +40 °C

- - David Zajíc

skoleni


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).