Hlavní navigace

Zastavte dotazování na spokojenost s Windows 10

9. 1. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Microsoft chce strašně moc vědět, jak moc se vám líbí nová Windows 10. Podle všeho to vypadá, že s těmito často obtěžujícími dotazy jen tak nepřestane. Pokud se s Microsoftem o své pocity již dělit nechcete, ukážeme vám, jak tuto funkci vypnout.

Podle všeho to zatím vypadá, že Windows 10 jsou a doufejme, že i zůstanou povedeným operačním systémem, i když i v něm je stále co vylepšovat. Stále se v něm totiž nachází celá řada spíše matoucích a obtěžujících funkcí, přičemž jejich seznam bude s nejvyšší pravděpodobností u každého uživatele trochu jiný. V poslední době se však uživatelé Windows 10 setkávají s jednou poměrně otravnou funkcí, která je obtěžuje až nadmíru často: jedná se o funkci Zpětná vazba.

Na jednu stranu je určitě chvályhodné, že Microsoft vůbec o nějakou zpětnou vazbu přímo od uživatelů stojí, na druhou stranu žádost o zpětnou vazbu je nyní od Microsoftu vyžadována poměrně často, což uživatele spíše obtěžuje tím spíš, že pokud chtějí sami Microsoftu něco sdělit, mohou tak učinit sami kdykoliv právě prostřednictvím aplikace Zpětná vazba.

Pokud vás poskytování zpětné vazby Microsoftu také obtěžuje, tady je návod, jak automatické žádosti o její poskytování vypnout.

Nastavení soukromí ve Windows 10

Klepněte do nabídky Start > Nastavení. Po otevření okna aplikace Nastavení klepněte na položku Soukromí. V následujícím okně pak v levém panelu vyberte položku Zpětná vazba a diagnostika.

Nastavení četnosti zpětné vazby ve Windows 10

MIF21

V horní části okna Zpětná vazba a diagnostika se nachází sekce Četnost zpětné vazby a rozevírací nabídka Systém Windows se mě má ptát na můj názor. Ve výchozím nastavení je zde uvedena položka Automaticky (doporučuje se), což v tuto chvíli není to, co bychom si přáli. Proto na rozevírací pole klepněte a následně se vám zobrazí celá řada možností, z nichž pro náš případ bude nejvhodnější položka Nikdy, kterou najdete v rozevíracím pole až úplně dole.

Výběrem položky Nikdy a zavřením okna Soukromí se žádostmi o zpětnou vazbu od Microsoftu skoncujete.