Hlavní navigace

Zaregistrujte si svoji vlastní doménu! - 1.díl

28. 4. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Zaregistrujte si na Internetu svoji vysněnou doménu dříve, než vás někdo předběhne.

Jedním z mnoha důvodů, proč je Internet tak zajímavý a silný, je skutečnost, že každému poskytuje prostor k tomu, aby se mohl vyjádřit a podělit se o své znalosti a dovednosti takříkajíc se zbytkem světa. Jednou z velmi oblíbených možností, jak o sobě dát vědět, je vytvoření webu pod vlastní doménou.

V současnosti sice existuje celá řada internetových služeb, např. WordPress nebo Blogger,které nabízí možnost vytvoření webu na komerčních doménách, nicméně existuje řada dobrých důvodů k tomu, abyste si vytvořili web na své vlastní doméně – získáte tím na Internetu vlastní místo, nad nímž budete mít úplnou kontrolu, tzn. Je jen na vás, co se na něm ocitne a jaký bude jeho vzhled. Pokud vás toto téma zaujalo a budete si chtít také vytvořit vlastní doménu, pak si na níže uvedených řádcích a dalších dílech tohoto seriálu přečtěte, jak na to.

Vězte, že při vytváření vlastní domény (doménového názvu) máte k dispozici celou řadu možností a můžete si rovněž vybírat z nepřeberného množství poskytovatelů. Na jednu stranu můžete podrobně zkoumat jednotlivé nabídky a zjišťovat, která z nich bude pro nás nejlepší a která tak bude uspokojovat všechny naše potřeby – můžete se ale také začíst do následujících řádků, na kterých jsme pro vás shrnuli vše potřebné, co budete muset pro zaregistrování své vlastní domény udělat.

Tip do článku  - cybersecurity

 

Pokračování