Hlavní navigace

Zapamatujte si jméno Telsey

12. 7. 2007

Sdílet

Proč byste si jej měli zapamatovat? Nejspíše proto, že tato značka hodlá velmi razantně vstoupit na český trh a přinese sebou širokou nabídku produktů pro oblast domácí zábavy a komunikací.

skoleni

Telsey je italskou společností která začala vyvíjet a vyrábět zařízení pro telekomunikace v roce 1993 pro optický přenos dat s rychlostí 34Mbit. Později zvítezila v soutěži italského Telecomu na dodávku koncových zařízení pro xdsl řešení pro rychlosti 2Mbity. V současné době má firma okolo 150 zaměstnanců a v roce 2004 vyrobila na 410 tisíc koncových zařízení pro xdsl služby a více jak 140 tisíc ip videostanic. Pojdme se ale podívat na nejzajímavější produkty firmy, na které se můžeme po příchodu firmy na český trh těšit.
Produkty firmy z kategorie přístupových zařízení může reprezentovat model CPVA 502+W. Jde o koncové zařízení které uživateli zajistí přístup jak k datovým tak hlasovým službám. Napojením na linku oprátora má uživatel k dispozici jak přístup na internet tak využití voip služeb protokolů H323, SIP a MGCP. To znamená že není problém připojit k CPVA 502 klasický telefonní přístroj a volání po internetu je skutečností. Přistroj je vybaven dvěma ethernet porty takže může fungovat i jako základ malé domácí počítačové sítě. Tomu napomáhá i vybavení Wi-Fi adapterem pro bezdrátové připojení. Zařízení je možné nastavovat pomocí webového rozhraní, zdatnější uživatelé mohou využí protokolu Telnet.O poznání vyšší kategorií kterou Telsey nabízí jsou zařízení označovaná jako IP Set Top box. Zástupcem této skupiny můžeme zvolit například STB FS 600. Jde o novinku z produkce firmy a označení multimediální centrála domácnosti je pro něj celkem přiléhavé. Model FS 600 v sobě totiž sdružuje kombinaci několika zarízení a jejich propojení v jeden celek je proto velmi působivé. Ale podívejme se co vše přístroj nabízí. V první řadě je to set top box pro digitální televizi přenášenou prostřednictvím ip protokolu. U nás tuto službu nabízí například Telefonica O2. FS 600 je ovšem poněkud napřed před místními poměry neboť již nabízí zpracování HDTV signálu ve formátu Mpeg 4 (H.264), zpracování Mpeg 2 vysílání je pak samozřejmostí. Zpracovaný signál má uživatel možnost sledovat na některém z moderních displejů prostřednictvím HDMI rozhraní v plné HD kvalitě. FS 600 je zároveň vybaven pevným diskem a to pro případ pokud si chcete nahrát program který nemůžete sledovat přímo. Samozřejmostí je potom pozastavení vysílání (takzvaný time-shift). A aby toho nebylo málo je FS600 vybaven tunery a obvody pro zpracování digitálního vysílání DVB-T a C. Přístroj je vybaven portem ethernet a může tak sloužit zároveň jako streamovací server v domácí síti. Není tak problém na televizoru sledovat jeden pořad a druhý ze záznamu posílat do vedlejšího pokoje na druhý z přístrojů Telsey kde je opět zobrazován na jiném televizoru. A to nejen po kabelu ale jak jsme se při prezentaci přesvědčili i prostřednictvím bezdrátového Wi-Fi signálu.

K tomu je ovšem potřeba využít schonosti dalšího ze zařízení firmy s názvem CPVA600-BF. Pouze sledování TV vysílání už by dnes nikoho příliš nenadchlo a tak nesmíme zapomenout na internet. FS600 je vybaven www prohlížečem a mailovým klientem. Zařízení je vybaveno bezdrátovou klávesnicí takže číst si mail může uživatel z pohodlí své sedačky.Poslední kategorií zařízení které Telsey navrhuje a vyrábí jsou profesionální síťové prvky, zejména média konvertory mezi optikou a klasickým ethernetem, zařízení pro přenos dat po rozvodech silové elektřiny nebo 100megabitové přepínače.

Nabídka firmy je tedy zejména pro domácí uživatele velmi pestrá a v dohledné době se na jednotlivé produkty podíváme blíže a přineseme vám podrobnější testy a zkušenosti z provozu.

- - Martin Kybal

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).