Hlavní navigace

Zálohujte svůj iPhone nebo iPad

13. 9. 2013

Sdílet

 Autor: Apple
Jestliže hodně používáte iPhone nebo iPad, je pravděpodobné, že se na úložišti vašeho zařízení nachází spousta důležitých informací. Informací, které byste pravděpodobně neradi ztratili.

Proto je zálohování vašeho iPhonu nebo iPadu tak důležité. Projdeme si dva rychlé způsoby, jak provést zálohu přímo na zařízení a prostřednictvím počítače.

Pro spuštění bezdrátové zálohy přímo z vašeho zařízení budete potřebovat účet na iCloudu. Pro vytvoření účtu běžte ve svém zařízení na Settings (Nastavení) > iCloud. Jakmile jste přihlášeni do iCloudu, ujistěte se, že je vaše zařízení připojeno do Wi-Fi sítě – zálohu nemůžete provést přes datové připojení, to dá rozum. Jakmile se připojíte k Wi-Fi, klikněte na Settings (Nastavení) > iCloud > Storage & Backup (Úložiště a záloha). Přepínacím tlačítkem přepněte na zálohu do iCloudu a stiskněte tlačítko Back Up Now (Zálohovat nyní).

iPad

To vytvoří manuální zálohu vašeho zařízení. Můžete to provést v podstatě kdykoliv. Navíc ve chvíli, kdy je zapnuta záloha do iCloudu, vaše zařízení se automaticky zálohuje, kdykoliv je zapojené do nabíječky, zamčené a připojené k Wi-Fi.

Jestliže byste rádi provedli místní zálohu na váš počítač, můžete zálohovat své zařízení skrze iTunes. Stačí jen připojit telefon do počítače (nebo synchronizovat obě zařízení prostřednictvím funkce Wi-Fi Sync) a otevřít iTunes.

Jakmile je iTunes otevřeno, klikněte na menu Devices (Zařízení), zvolte svůj iPhone a v sekci Summary (shrnutí) posuňte stránku dolů na Backups (Zálohy). Tady v sekci Manually Back Up and Restore (Manuálně zálohovat a obnovit) klikněte na tlačítko Back Up Now (zálohovat nyní).

Zde také můžete změnit své zálohy tak, abyste zálohovali pouze prostřednictvím iTunes, nicméně jestli máte účet na iCloudu, doporučujeme vám, abyste zálohovali na obě místa.

IT_PR_2023

Pro ty, kdo by rádi věděli, jak zálohovat data na svém Androidu, doporučujeme kliknout sem.

Zdroj: IDG News Service

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).