Hlavní navigace

Zálohování a obnova dat ve Windows 7 - 2. díl

27. 5. 2012

Sdílet

 Autor: © nfsphoto - Fotolia.com
Společnost Microsoft integrovala do Windows 7 šikovný nástroj pro plnohodnotné zálohování a obnovu dat. Že jej ještě neznáte a nepožíváte? Pojďte se s ním rychle seznámit!

Zálohování souborů patří mezi nejdůležitější operace, které je třeba pravidelně provádět, abyste měli svoje soubory, které na počítači vytvoříte, chráněny před poškozením či ztrátou. Firma Microsoft myslela při vývoji operačního systému Windows 7 i na zálohování a integrovala do tohoto operačního systému plnohodnotný nástroj pro zálohování a obnovu dat. V tomto článku vám představíme, jak tento nástroj funguje.

 

1. díl článku: Zálohování

 

Obnova souborů ze zálohy

Obnova souborů ze zálohy je velmi jednoduchá. Nejprve spustíte nástroj Zálohování a obnovení (postup je uveden v prvním díle). Poté se rozhodněte, zda chcete obnovit všechny soubory nebo pouze některé (třeba ty, které se poškodily nebo které jste omylem smazaly).

Pokud budete chtít obnovit všechny soubory, pak klepněte na tlačítko Obnovit soubory a následně na tlačítko Vyhledat složky. Poté vlevo vyhledejte složku se stejným názvem, jako má záloha. Poté tuto složku označte a stiskněte tlačítko Přidat složku. Po přidání složky do seznamu pro obnovení klepněte na tlačítko Další a vyberte si, zdali se mají soubory obnovit do původního nebo nového umístění. Nakonec stiskněte tlačítko Obnovit a za chvíli budete mít vámi požadované soubory obnoveny ze zálohy.

MIF21

Chcete-li obnovit ze zálohy pouze některé soubory, pak nejprve klepněte na tlačítko Obnovit soubory a následně na tlačítko Vyhledat soubory. Přesuňte se do složky se zálohou a zde si vyberte soubory, které budete chtít obnovit ze zálohy. Program Zálohování a obnovení se vás znovu zeptá, zdali chcete obnovit soubory do původního nebo nového umístění. Jakmile se rozhodnete, kam chcete obnovené soubory umístit, klepněte na tlačítko Obnovit, čímž obnovu dat ze zálohy zahájíte.

Neznáte přesný název souboru, který chcete obnovit? Pak klepněte na tlačítko Obnovit soubory a poté využijte tlačítka Hledat. Nejprve zadejte do stejnojmenného pole část názvu souboru nebo složky, kterou chcete vyhledat. Ve výsledcích vyhledávání pak vyberte soubory, které chcete obnovit ze zálohy, přidejte je do seznamu a poté je obnovte postupem uvedeným výše.