Hlavní navigace

Zakažte webům dotazovat se v prohlížečích na polohu - 1.díl

30. 7. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Pokud jim to povolíte, mohou internetové prohlížeče prozradit vaši aktuální polohu. Pokud však nemáte v plánu jim prozrazování polohy povolovat, pak tuto funkci jednoduše natrvalo vypněte.

Co se týče prozrazování vaší polohy, pak tuto informaci může prozrazovat operační systém Windows 10 Creators Update, ale ani zdaleka není jediný. Vaši polohu mohou zjišťovat a následně prozrazovat i vámi používané internetové prohlížeče, i když je pravdou, že většina internetových prohlížečů vás předtím, než vaši polohu prozradí, požádá o povolení.

Pokud však o žádné takové dotazy o povolení prozrazení vaší aktuální polohy nestojíte, pak si na následujících řádcích přečtěte, jak toto dotazování v nejpoužívanějších internetových prohlížečích vypnout.

Microsoft Edge

Nastavení zjišťování polohy v Microsoft Edge

Začněme tím nejjednodušším. Vzhledem k tomu, že je internetový prohlížeč založen na platformě Windows Store, je zastavení dotazování na vaši polohu velmi jednoduché. Spusťte aplikaci Nastavení a jejím okně se přesuňte do sekce Soukromí > Poloha. Poté se v okně přesuňte do spodní části obrazovky do sekce Zvolte aplikace, které můžou používat vaši přesnou polohu. Následně u položky Microsoft Edge přepněte přepínač do polohy Vypnuto.

Google Chrome

Nastavení zjišťování polohy v Google Chrome

V internetovém prohlížeči Google Chrome klepněte na ikonku pro zobrazení nabídky (jedná se o ikonku se třemi tečkami nad sebou). Tato ikonka se nachází vpravo vedle panelu Adresa. Z rozevírací nabídky následně vyberte položku Nastavení. Za okamžik se zobrazí záložka s nastaveními internetového prohlížeče.

Ve spodní části záložky klepněte na položku Rozšířená nastavení. V sekci Ochrana soukromí a zabezpečení klepněte na položku Nastavení obsahu, kterou zobrazíte vyskakovací okno. V něm se přesuňte do spodní části do sekce Poloha a zde klepněte na přepínač s popiskem Před přístupem se zeptat (doporučeno). Jakmile přepínač přepnete, změní se tento popisek na popisek Zablokováno.

Opera

Nastavení zjišťování polohy v internetovém prohlížeči Opera

Internetový prohlížeč Opera používá stejné jádro jako Google Chrome, a tak nastavení je velmi podobné. Klepněte v levém horním rohu na tlačítko Menu a z rozevírací nabídky následně vyberte položku Nastavení. V okně, které se vzápětí zobrazí, pak vyberte z levého postranního sloupce položku Weby. V sekci Zeměpisná poloha pak vyberte přepínač Zakázat webům sledovat mou fyzickou polohu.

MIF21

 

Pokračování