Hlavní navigace

Zakažte ve Windows 10 restart po instalaci aktualizací - 2.díl

30. 3. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Možná se budete divit, ale stačí provést jen jedno jednoduché nastavení.

Předcházející díl

 

MIF21

Existuje dost uživatelů, kterým vadí, že se operační systém Windows po automatické instalaci aktualizací sám restartuje a upřímně řečeno, docela jim rozumíme. I my sami jsme zažili poměrně nepříjemnou situaci, když se operační systém Windows 10 restartoval bez jakéhokoliv varování, když jsme uprostřed práce potřebovali vyřídit něco jiného s tím, že se k rozdělané práci později vrátíme.

 Zákaz restartování počítače po instalaci aktualizací 

Nejprve klepněte pravým tlačítkem na nabídku Start a z místní nabídky, která se zobrazí, vyberte položku Ovládací panely. V okně Ovládací panely vyberte zobrazení Malé ikony nebo Velké ikony a v seznamu nástrojů klepněte na odkaz Nástroje pro správu. V okně Nástroje pro správu nyní poklepejte na položku Plánovač úloh. V okně aplikace Plánovač úloh se nyní v levém panelu proklepejte následující strukturou složek: Knihovna plánovače úloh > Microsoft > Windows > Update Orchestrator. Následně v prostředním panelu vyberte položku Reboot a poté v pravém panelu klepněte na položku Zakázat. Pokud by vás však začalo hryzat svědomí, co jste to vlastně provedli, můžete samozřejmě zase vybrat položku Povolit a naplánované restartování operačního systému tím opět aktivovat.  

V tomto okně můžete ladit vlastnosti jednotlivých komponent konkrétních úloh, jako například právě to, co se má stát při automatické aktualizaci počítače.

Toto nastavení by teoreticky mělo zabránit počítači, aby se po instalaci aktualizace restartovat. Pokud však zjistíte, že i přes toto nastavení dochází automatickému restartování počítače, je docela dobře možné, že toto nastavení změnila nějaká další aktualizace a budete tak muset toto nastavení znovu zakázat.