Hlavní navigace

Zákazníci kupují raději herní konzoly než samostatný Blu-ray přehrávač

8. 10. 2008

Sdílet

Společnost Electro World upozorňuje na nový trend, kdy si zákazníci pořizují raději herní konzolu vybavenou Blu-ray než samostatný Blu-ray přehrávač.

skoleni

Sony tradičně přichází s PlayStation, nyní ve třetí generaci za 8 900 korun. Jedná se o jednu z nejdostupnějších herních konzolí, kterou si zákazníci v Electro Worldu vybírají. „Jedním z důvodů je také to, že PS3 obsahuje standardně Blu-ray mechaniku, jejíž pořízení jako samostatného zábavního zařízení přijde na zhruba 9 tisíc korun, podle typu. Uživatelé tak vyřeší dva úkoly najednou: pořídí si Blu-ray přehrávač pro svou HD televizi a současně herní konzolu pro zábavu svou i dětí,“ doplnil zástupce Electro Worldu Česká republika.

Herní konzoly mají oproti hraní her na počítači výhodu v tom, že nevyžadují složitou instalaci her, snadno se používají a jsou vždy dostatečně výkonné, aby se na nich daly hrát ty nejnáročnější hry.

Herní konzola Microsoft Box 360 je nyní k mání v Electro Worldu již od 4 999 korun ve verzi Arcade, za 7 499 korun ve verzi Premium (obsahuje například rozhraní pro bezdrátovou síť) a za 9 999 korun ve verzi Elite vybavené 120GB diskem, rychlou sítí a možností hraní po síti.

Herní konzola Nintendo Wii není sice tak sofistikované zařízení jako předchozí dvě, ale používá speciální bezdrátové ovládání, takže si zahrajete například golf, box a jiné hry, jako byste hráli proti skutečnému soupeři. Pro její ovládání musíte použít celé tělo. Právě gyroskopické ovládání odlišuje Wii od ostatních.

- - David Zajíc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).