Hlavní navigace

Zachraňte multimediální data

1. 9. 2006

Sdílet

O&O MediaRecovery 4 standardně kvalitní obnova dat Společnost O&O software se v poslední době zařadila na předn


O&O MediaRecovery 4 standardně kvalitní obnova dat


Společnost O&O software se v poslední době zařadila na přední místa v produkci systémových utilit, kde šlape na paty i proslulému Symantecu. Všechny její produkty mají společného jmenovatele, jímž je jednoduchost a systémová nenáročnost. Nejinak je tomu i u MediaRecovery, patřícího do rodiny produktů zabývajících se záchranou dat. Speciálně pak těch multimediálních, které dokáže obnovit nebo opravit s vyšší úspěšností než jeho konkurenti.
MediaRecovery je velmi jednoduchá aplikace, jejíž instalace vás připraví jen o zlomek kapacity pevného disku. Vzhled se nijak neliší od standardního okenního průvodce, podstatou ovládání tak zůstává klepání na tlačítko Další, které je společně se Storno jediným českým výrazem. Program totiž není lokalizován.
Prvním krokem k obnově dat je výběr úložiště, které má být prohledáno. K dispozici budete mít kromě pevných disků vašeho počítače i veškeré druhy vyjímatelných zařízení, ať už ve formě paměťových karet nebo USB flash disků. Podporováno je cokoliv, co připojíte k USB v režimu Mass Storage. Poté můžete vybrat typy souborů, které budou vyhledávány. Celkem jich je v nabídce přes osmdesát. Pokud chcete obnovu dat urychlit, zvolte jen ty důležité, uspoříte tak opravdu mnoho času. Seznam zvolených typů lze uložit pro pozdější nové načtení a vyhnout se tak zbytečnému opakování výběru. Kromě podpory pro multimediální data (ve formě technologií DeepScan a SmartScan) se zatím práce s MediaRecovery výrazně neliší od práce s jakýmkoliv jiným konkurenčním produktem s podobným zaměřením (například UnErase od stejného výrobce). Rozdíl se však projeví po ukončení samotného skenování. K dispozici dostanete seznam nalezených souborů, které lze v integrovaném prohlížeči pomocí tlačítka Preview okamžitě identifikovat. Vzhledem k množství dat nechybí ani podpora filtrování podle zvolených kritérií. Výhodná je i možnost uložení výsledů skenování, ke kterým se tak můžete kdykoliv později vrátit. Totéž platí i v případě, že skenování pro přílišnou časovou náročnost přerušíte a chcete ho dokončit za příhodnějších podmínek. Po výběru relevantních dat k obnovení již pouze vyberete místo pro jejich výslednou reinkarnaci. Výsledek celé operace je poté přehledně zaznamenán do obsáhlého reportu.
O&O MediaRecovery V4 přesně zapadá do úspěšného portfolia drobných utilit své mateřské firmy. Jeho hlavní výhodou je integrovaná podpora multimediálních souborů (poradí si i s daty o velikosti několika bajtů) a bezkonkurenční jednoduchost použití. Vzhledem k neúplnosti a obsáhlosti nalezených dat pak výrazně oceníte existenci integrovaného prohlížeče a filtru, jakož i možnost uložení výsledků pro pozdější zevrubnější prozkoumání. Drobnou skvrnkou na kráse je chybějící lokalizace.

O&O Media Recovery 4

snadné použití
technologie vyhledání smazaných souborů
preview před samotným obnovením dat
chybějící lokalizace
K recenzi poskytla firma: O&O Software, www.oo-software.com
Cena: 29,90 EUR

Autor článku