Hlavní navigace

Zabezpečte si svůj Android! - 4. díl

2. 7. 2013

Sdílet

 Autor: © Gunnar Assmy - Fotolia.com
Čtvrtým dílem ukončujeme přehled aplikací, ze kterých můžete vybírat své bezpečnostní řešení pro Android.

Předchozí díl

Norton Mobile Security Lite (Zdarma; 30 USD za prémiovou verzi)

Norton Mobile Security Lite

Norton je bezpochyby jedním z nejznámějších jmen, co se antivirové ochrany počítačů týče. Rodokmen společnosti se rozšiřuje i na populární mobilní antivirovou aplikaci. Norton Mobile Security Lite je pouze částí spousty aplikací, které společnost zpřístupnila pro ochranu zařízení s Androidem. Bezplatná aplikace je pak zaměřena na skenování zařízení a vyhledávání virů.

Umí hledat potenciální zranitelnosti v aplikacích a jejich aktualizacích, které jste nainstalovali, a upozornit vás, jestliže najde nějaké podezřelé aplikace nebo soubory, které by mohly zpomalit váš hardware. Prohledá také SD karty a zkontroluje na nich případnou přítomnost hrozeb hned ve chvíli, kdy je vložíte do zařízení, což může být užitečné zejména tehdy, když pravidelně instalujete aplikace, které nejsou dostupné v oficiálních kanálech.

Prémiová nabídka Nortonu si v ničem nezadá s placenou konkurencí. Zaplaťte 30 dolarů a budete schopni vzdáleně uzamykat či promazávat ztracené zařízení a nastavovat automatické uzamčení zařízení po vyjmutí SIM karty. Prémiové verze vám také umožní posílat zprávy na ztracené zařízení v naději, že se nějaký samaritán smiluje a zařízení vám vrátí. K dalším funkcím placené aplikace patří varování ohledně podezřelých webů, které mohou hostit malware, a blokování hovorů a textových zpráv od spammerů či lidí, kterým se raději vyhýbáte.

McAfee Antivirus & Security (7denní trial verze zdarma; 30 USD za rok)

McAfee Antivirus & Security

Seznam nabídek antivirové ochrany pro Android uzavírá McAfee Antivirus & Security. Jeho jméno už asi znáte: časově omezené verze tohoto bezpečnostního balíku jsou připojeny k mnoha novým počítačům, a mobilní aplikace si proklestila cestu také do tabletů s Androidem od společností, jako je Acer. Absence bezplatné mutace programu je znepokojující (zejména ve srovnání se skvělou konkurencí), sedmidenní trial by však měl nabídnout dost času na to, abyste zjistili, zda je pro vás tím pravým řešením platit za mobilní antivirus pravidelně 30 amerických dolarů (asi 600,- korun) za rok.

Aplikace od McAfee prohlíží vaše zařízení a hledá v nich podezželé soubory a aplikace, a dokáže také blokovat přístup na škodlivé weby, k textovým zprávám, které obsahují podezřelé odkazy, spamovým e-mailům a dokonce QR kódům. Aplikace zvládá vzdálené uzamčení a promazání zařízení a uzamčení přístupu k osobním datům – dokonce i souborům nainstalovaným na přiložené SD kartě. Budete s její pomocí také schopni lokalizovat ztracené zařízení (jestliže neztratilo připojení k internetu) a spustit alarm pro případné nalezení zařízení schovaného někde v okolí. Aplikaci lze použít také pro blokování nechtěných zpráv a hovorů i k uzamčení jednotlivých aplikací.

Tip do článku  - cybersecurity

Aplikace se také pokusí zamezit neautorizovaným uživatelům v její odinstalaci. Všechna nastavení programu mohou být ovládána z webu McAfee (poté, co si na něm zaregistrujete svůj účet), což může být užitečné zejména v případě, pokud svoje zařízení někam založíte nebo prostě chcete přizpůsobit nějakou funkci, jestliže jej zrovna nemáte u sebe. A jako většina aplikací v našem seznamu získala i bezpečnostní aplikace od McAfee skvělé výsledky v testech detekce malwaru, což by vám mohlo dodat trochu klidu, nainstalujete-li si ji.

Zdroj: IDG News Service