Hlavní navigace

Zabezpečte si svůj Android! - 3. díl

1. 7. 2013

Sdílet

Pokračujeme v přehledu aplikací, ze kterých můžete vybírat své bezpečnostní řešení pro Android.

Předchozí díl

Avast! Free Mobile Security (Zdarma)

Avast! Free Mobile Security

Název tohoto programu mluví za vše: Avast! Free Mobile Security prohlédne vaše zařízení proti malwaru a virům. Zdarma.

Pod povrchem ovšem najdete funkcí mnohem více: aplikace vám může pomoci vystopovat ztracené nebo ukradené zařízení zakreslením jeho pozice do Google Maps, sledovat statistiku využití sítě pro zjištění toho, která aplikace vám „krade“ nejvíce přenesených dat, či filtrovat textové zprávy a hovory od spammerů nebo lidí, se kterými raději nechcete hovořit. Jestliže jste na vašem zařízení provedli root, pak dokonce můžete nastavit i firewall pro kompletní kontrolu nad tím, které aplikace mohou přistupovat k internetu. Navíc si lze zařídit webový účet Avast! (také zdarma), pomocí něhož z prohlížeče vyladíte nastavení telefonu proti zlodějům.

A další zajímavá funkce: jestliže se nějaký bezcharakterní jedinec zmocní vašeho telefonu a vymění v něm SIM karty, uvědomí vás Avast! o jeho novém čísle, což by vám mohlo výrazně ulehčit jeho vystopování. Jestliže často vyměňujete SIM karty na telefonu vy sami, pak lze navíc nastavit seznam výjimek (povolených SIM karet).

Avast nabízí hromadu funkcí i elegantní uživatelské rozhraní a navíc je úplně zdarma; rozhodně proto neškodí jej vyzkoušet, abyste zjistili, jestli vám vyhovuje či nikoliv.

Kaspersky Mobile Security (Verze Lite zdarma; 15 USD za verzi Premium na Google Play; 10 USD za roční přeplatné)

Kaspersky Mobile Security

Hledáte-li pouze jednoduchou aplikaci, která by zastavila škodlivé aplikace a viry, pak mezi schopné uchazeče patří i Kaspersky Mobile Security Lite. Bezplatná aplikace dokáže skenovat vaše zařízení a hledat v něm potenciálně škodlivé aplikace, vzdáleně uzamykat a promazávat telefon, pokud je ztracený nebo ukradený, a blokovat jakékoliv nechtěné hovory či textové zprávy. Přesto seznam těchto funkcí bledne ve srovnání s nabídkami Avastu nebo Lookoutu.

Chcete-li více, budete si muset koupit plnou verzi. Ta ke zmíněným funkcím přidává filtrování škodlivých nebo „unesených“ webových stránek a umožní vám skrytí citlivých kontaktních informací a také záznamů o textových zprávách a hovorech. Funkce Mugshot pořídí fotografie neautorizovaných uživatelů, kteří se budou snažit získat přístup k vašemu telefonu, a to dokonce i po odstranění SIM karty.

ICTS23

Aplikace od Kasperského možná nenabízí podobně bohaté funkce jako jiné bezplatné aplikace v našem seznamu, nicméně dlouhodobě se při testech aplikací mobilní bezpečnosti nachází mezi elitou, pokud jde o míry detekce malwaru.

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).