Hlavní navigace

Zabezpečte si svůj Android! - 2. díl

30. 6. 2013

Sdílet

 Autor: (c) koniukh - Fotolia.com
Pokračujeme v přehledu aplikací, ze kterých můžete vybírat své bezpečnostní řešení pro Android.

Předchozí díl

AVG Mobile Antivirus (Zdarma; 15 USD za verzi Pro)

AVG Mobile Antivirus

AVG je ve své verzi pro počítače antivirovou stálicí už mnoho let, a mezi bezplatnými antiviry se podle testu amerického PC Worldu jedná o špičku. Ani jeho mobilní reinkarnace není vůbec špatná: Bezplatná aplikace prohlédne aplikace, soubory a přílohy e-mailů a informuje vás v případě nalezení viru nebo malwaru; pomůže vám vystopovat ztracené zařízení a zobrazit jeho polohu na Google Maps; a umožní vám vaše zařízení vzdáleně uzamčít a promazat.

Navíc AVG obsahuje balík několika „vytuněných“ prvků, které jsou zaměřeny na to, aby vám pomohly dostat z vašeho telefonu co nejvíce: s jejich pomocí můžete přesunovat aplikace a hry mezi SD kartou a interní pamětí pro lepší vyvážení prostoru pro data, monitorovat množství „spotřebovaných“ 3G nebo 4G dat, abyste se vyhnuli překročení měsíčního limitu a vypínat úlohy, které mohou zařízení zpomalovat.

Profesionální verze programu stojí 15 dolarů (asi 300,- Kč; jednorázově) a nabízí technickou podporu, schopnost zálohovat aplikace na SD kartu a zámek aplikací (App locker), který vám umožní chránit heslem jednotlivé aplikace nebo vaše nastavení, aby bylo vaše zařízení dostatečně chráněno, jestliže se jej chystáte půjčovat někomu ze známých nebo z rodiny. Tvůrci AVG chápou, že se cena může někomu zdát trochu vysoká, a proto při stažení bezplatné verze nabízejí uživatelům 14denní trial pro vyzkoušení profesionálních funkcí.

Trend Micro Mobile Security & Antivirus (Zdarma; 30 USD za verzi Premium)

Trend Micro Mobile Security & Antivirus

Trend Micro je taktéž součástí dlouhého seznamu vývojářů antivirového softwaru pro PC, kteří naskočili na mobilní vlnu, a přestože jejich elegantní aplikace nabízí většinu zajímavých funkcí v placené verzi, stojí za to ji vyzkoušet. Bezplatná verze aplikace Trend Micro Security & Antivirus je omezena na skenování hrozeb Threat Scanner, v jehož rámci jsou prohlíženy stažené a nainstalované aplikace a hledají se v nich viry či podezřelá nebo škodlivá aktivita. Aplikace také zahrnuje bezplatnou technickou podporu, byť omezenou na e-mail a fóra zákaznické podpory.

Jestliže jste ochotni sáhnout na účet a obětovat 30 dolarů (asi 600,- Kč), získáte toho trochu víc. Prémiová verze nabízí rodičovskou kontrolu, která vašim ratolestem zamezí přístup na weby s věkovým omezením, pak také schopnost lokalizovat ztracená zařízení a funkce pro vzdálené uzamčení či promazání zařízení, jestliže jej nemůžete najít. Další užitečnou funkcí je celkové uzamčení (= znehodnocení) zařízení, jestliže je z něj vyjmuta SIM karta.

skoleni

Můžete si také nastavit seznamy povolených a zakázaných aplikací, webů nebo dokonce volajících, abyste byli ušetřeni spamu a nechtěných nabídek či stalkerů, a navíc získáte přístup k technické podpoře po telefonu a online chatu. Jestliže máte zájem pouze o první linii obrany proti škodlivým aplikacím, měla by vám stačit bezplatná verze programu. Když už o tom mluvíme, poskytne vám samotné stažení aplikace 30denní bezplatný trial prémiových nabídek, takže si za ten měsíc můžete ujasnit, jestli Trend Micro v placené verzi vůbec využijete.

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).