Hlavní navigace

Yahoo kalendář

17. 6. 2008

Sdílet

Kalendář od Yahoo je snadno použitelný nástroj nabízený zdarma. Oproti svému konkurentu od společnosti Google však postrádá některé pokročilejší možnosti.

Cloud22

Možná jste si ještě neuvědomili, že váš Yahoo účet vám dává zdarma přístup k on-line Yahoo kalendáři. Jediné, co musíte udělat, je nastartovat internetový prohlížeč a načíst stránku http://calendar.yahoo.com.


Při standardním nastavení zobrazuje Yahoo kalendář události po dnech. Pomocí záložek nad hlavním oknem však můžeme snadno zobrazit týdenní, měsíční, nebo roční rozpis. Dále máme možnost ukázat tzv. „Event List“, jenž zobrazuje budoucí události přehledně seřazené podle data konání. Yahoo kalendář samozřejmě také podporuje vkládání nejrůznějších úkolů. Všechny probíhající úkoly jsou zobrazeny v postraním panelu v levé části obrazovky. Tím jsme se dostali k jedné ze špatných vlastností kalendáře. Pravý i levý postraní panel obsahuje reklamu, často s animovanými prvky, jež výrazně zmenšuje přehlednost kalendáře.

Pro přidání záznamu do kalendáře musíte kliknout na tlačítko „Add Event“, jež se nachází v horním menu kalendáře. Lze také využít volbu pro rychlé vložení události. Pokud se nacházíte v měsíčním přehledu, můžete využít odkazu pro přidání události v každém dni měsíce. Samotné přidávání záznamů může být pro některé uživatele příliš zdlouhavé a složité, protože v zadávacím formuláři je vyžadována celá řada doplňujících informací. Nároční uživatelé naproti tomu určitě přivítají možnost rozeslat pozvánku k události na e-maily z adresáře.

Svůj kalendář můžete také snadno sdílet s ostatními uživateli. Pokud budete mít zájem, můžete si nechat ve vašem kalendáři zobrazovat nejrůznější veřejně dostupné události, jako například zápasy sportovních týmů , prázdniny, nebo jiné významné dny. Yahoo kalendář umožňuje zobrazovat tyto události přímo ve vašem kalendáři, nebo odděleně ve vlastním sloupci.

Za zmínku stojí také systém upomínek, kde jsme opět nalezli jednu nevýhodu. Yahoo kalendář neumožňuje odeslat upozornění ve dvou časech dvojím způsobem. Pokud tedy chceme odeslat upozornění dvě hodiny před událostí e-mailem a následně půl hodiny před začátkem formou SMS, máme smůlu. Yahoo kalendář odešle obě dvě upozornění e-mailem.

Verdikt

Yahoo kalendář je zdarma, poskytuje všechny základní funkce a snadno se ovládá. Náročnějším uživatelům však bude možná lépe vyhovovat iCal nebo Google kalendář.

- - Ondřej Pilát, Preston Gralla