Hlavní navigace

XFX představilo Core i7 desku

15. 12. 2008

Sdílet

Společnost XFX představila svoji první desku, která není založena na čipsetu společnosti NVIDIA. Jedná se o model určený pro nové procesory Core i7 od Intelu.

Pro Core i7 procesory zatím vyšel jeden jediný čipset, a to X58 přímo od Intelu. Nová deska byla pojmenována velice jednoduše: XFX X58i, a tak je na první pohled zcela zřejmé, jaký čipset výrobce použil. Motherboard má šest paměťových slotů pro tříkanálový přístup k DDR3 pamětem, tři PCI Express ×16 sloty pro grafické karty, které zvládají jak technologii CrossfireX, tak až Tri SLI. K dispozici je také několik eSATA portů a integrovaný zvukový kodek.

Společně s vydáním nové desky společnost XFX také prozradila, že nebude výhradním výrobcem NVIDIE ani v oblasti grafických karet. Příští rok bychom se tak měli dočkat několika ATI Radeonů, přičemž jejich představení je naplánováno na CES 2009, který se bude konat už v lednu.

XFX není prvním výrobcem, který v poslední době skončil s výrobou hardwaru výhradně pod značkou NVIDIA. Před časem podobný krok oznámila i společnost EVGA.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).