Hlavní navigace

Xbox 360 přichází s „hands free“ ovládáním

2. 6. 2009

Sdílet

Microsoft na herním veletrhu E3 uvedl poslední novinky. Kromě odhalení deseti titulů pro Xbox na podiu přivítal i vizionáře a filmaře Stevena Spielberga, který představil „Projekt Natal“ a bezovladačové hraní.

 

„Projekt Natal": žádné dráty nebo ovladače

Včera byl poprvé veřejnosti představen „Projekt Natal", který je kódovým označením pro nové ovládání a způsob, jak hrát hry bez klasických hardwarových ovladačů. „Projekt Natal" je kompatibilní s jakýmkoli Xboxem 360 a zároveň je prvním senzorem na světě, který kombinuje RGB kameru, hloubkové čidlo, širokospektré mikrofony a samostatný procesor pohánějící proprietární software v jediném zařízení.

Oproti jiným zařízením není „Projekt Natal" závislý na světle. Dokáže vás rozpoznat pouze pohledem do vašeho obličeje. Nereaguje pouze na klíčová předem daná slova, ale rozumí, co doopravdy říkáte. Můžete tak například ve hře říct, jaký secvičený signál chcete zahrát a vaši spoluhráči se už podle toho zařídí.

 

Legenda v podání "Metal Gear Solid" přichází na Xbox 360

Kromě již představovaných titulů, sám Hideo Kojima oznámil debut série „Metal Gear Solid" na Xboxu 360. Konami Digital Entertainment tak fanouškům Xboxu představí další pokračování této oblíbené série s názvem „Metal Gear Solid: Rising." Podle slov tvůrce hry se tak můžeme těšit na Raidena, jednu z nejpopulárnějších postav „MGS" světa.

 

Cloud23

zdroj: PR


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).