Hlavní navigace

Xara Designer Pro +: Komplexní program nejen pro designování webovek

29. 8. 2022

Sdílet

 Autor: PCWorld
Britská softwarová společnost Xara pravidelně připravuje nové verze, tentokrát nabízí další verzi svého programu Designer. Jedná se o verzi Designer Pro +, která zahrnuje všechno co nabízejí samostatné programy jako třeba Web Designer Premium.

Hlavním motorem programu je samozřejmě vektorová grafika, ke které je přidána slušná fotoeditace, možnost designovat webové stránky a v podstatě jakékoliv tištěné stránky.

Výtečné je vzájemné propojení jednotlivých složek, které u programů Xary nepřekvapí. Pracovní plocha je graficky solidně vyladěná. A i když se jedná o profesionální program, zvládnou ho bez problémů také amatéři.

Spojení s Dropboxem, Google Drive i OneDrive

Oproti předchozím verzí se ale musíme „spokojit“ s tím, že celý program funguje na cloudu. Zaměření na cloud znamená, že lze soubory ukládat na běžná cloudová úložiště jako je třeba Dropbox, Google Drive nebo OneDrive.

Autor: Printscreen vytvořen redakcí PCWorld

To může přinášet drobné problémy, neboť se při ukládání dostaneme do „rukou“ těchto úložišť, takže naše se práce může trochu odlišovat. Nicméně možnost pracovat doslova kdekoliv tuto menší slabinu nepochybně přehluší.

Fotoeditace, která byla v předchozích verzích určitou slabinou, se dočkala novinek a posílení účinku řady funkcí, stále ale to není zrovna vlajková loď balíku. Nicméně fotoeditace není pro přípravu webových stránek to nejdůležitější.

Designer Pro zůstává i nadále plnohodnotnýma komplexním programem pro vektorovou grafiku a designování webových stránek. Ovládání asi není maximálně intuitivní, a cloudové založení tomu příliš nepomáhá, ale ve chvíli, kdy se s programem naučíme, nebude z webové grafiky nic, co by Designer nezvládl.


Pro: Komplexní a rychlý program, přívětivá cena

cyber23

Proti: Fotoeditace by mohla být lepší

Celkem: 85 procent


Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).