Hlavní navigace

Vytváří World of Warcraft závislost?

11. 1. 2009

Sdílet

Řekněme si hned ze začátku, že ano. Každý si velice jednoduše může na hře vytvořit závislost. Jak se člověk jednou připojí a dá si práci, aby přišel na to, co má dělat, není nijak náročné warcraftu propadnout.

Po prvních úkolech pochopíte fungování světa. Neuvědomujete si děsivou pravdu - ztrátu několik stovek hodin, než dosáhnete nejvyššího levelu. Kdybyste tušili, možná smažete wowko hned. Vždyť jen získáváním zkušeností na poslední level, ztratíte několik dní života.

WoW

Jestli si myslíte, že až dosáhnete posledního levelu, celá hra skončí, jste na velkém omylu. Jak říkají sami hráči, hra tím teprve začíná. A co že začíná? Přeci máte maximální level, ale o právě moc nejde. Když konečně totiž dosáhnete posledního levelu, je před vámi ještě dlouhá cesta. Vydělat si peníze na zvíře, díky kterému můžete lítat, získat reputaci a díky ní nakoupit lepší zbraně. Chodit nejtěžší instance. Zabíjet nejstrašnější stvůry, co je už samo peklo nechce. Jenže sami je nikdy nezvládnete. Jste odkázání na pomoc jiných, kteří mají stejné cíle jako vy. Někdy v souhře 25 lidí, může být jeden chybný článek a celá snaha může přijít vniveč. Proto je důležité, abyste věděli, kdo je tam s vámi, kdo je ten, komu svěřujete svoji důvěru. A co vzniká z důvěry? Přátelství...

 

Přátelství je další velice důležitý faktor této hry. Postupně vás totiž hra začíná unavovat. Je to stále stejně stereotypní, honíte se za lepšími věcmi. Zabít vybrat, zabít vybrat, stále dokola až do zbláznění. Co je lepší, než si u hraní povídat na společném chatu guildy. Jak se lépe poznáte, napadne někoho udělat sraz guildy, přeci ať se vidíte i v realitě, když spolu trávíte několik hodin denně. Pokud skutečně budete mít sraz, váš vztah se jen prohloubí. Po delší době přestanete chodit do hry, ne kvůli ní, ale kvůli tomu, že můžete být s vašimi známými.

 

WoWAle kdy začnete být závislí? Když přijdete domů a první vaše kroky vedou k počítači. Spustit hru umíte už poslepu. Rychle zadáte login, prohlídnete si svoji dokonalou postavu a už se připojujete do hry. Nevadí vám, že máte hlad, že za hodinu máte jít s přítelkyní ven. Aspoň se tam musíte podívat, zda se nestalo něco zajímavého. Řeknete si, tak si skočím jeden battleground, to bude hned. Jenže ono se to protáhne, trvalo to půl hodiny. Ale tak ještě jednou si řeknete, chybí mi pár bodů na super rukavice. Ještě na chvilku, mám trochu času. Dobojujete, mrknete na hodinky - a sakra, za pět minut mám být na náměstí. Rychle vypnout, po cestě čapnete rohlík a za chůze ho do sebe soukáte. Celou dobu přemýšlíte o tom, jak si už zítra konečně koupíte rukavice, že teď už budete zase o kus lepší. Užijete si se svoji milou příjemné odpoledne, ale vy se stále myšlenkami vracíte zpět ke hře. Víte, že dnes večer se má jít jedna z nejtěžších instancí. Vymyslíte si nějakou výmluvu, že se musíte učit, že matka chce, abyste dnes byli brzo doma...

 

V této chvíli jste závislí, nenamlouvejte si, že ne! Propadli jste tomu stejně jako dalších několik miliónů lidí. Svět warcraftu vás pohltil, co je nejhorší, svět se stále rozšiřuje. Když už vás hra přestane bavit, ani kamarádi vám nestačí, tak přijde nový datadisk a vše je tu znova. Kdo ví, kam až je schopen Blizzard zajít, neopustí jen tak svůj zlatý důl. Jestli přemýšlíte, jak se zbavit závislosti - nejjednodušší řešení je smazat! Bude vám chybět, ale postupně zjistíte, že máte hodně věcí na práci i bez hry.

 

cyber23

Záleží jen na vás, jak budete trávit svůj volný čas, jestli večer půjdete s partou ven, nebo raději zasednete k partě u PC.

 

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).