Hlavní navigace

World GameMaster Tournament od 5. listopadu v Brně

2. 11. 2009

Sdílet

Velká tuzemská akce pro hráče konaná pod názvem World GameMaster Tournament se uskuteční od 5. do 8. listopadu v rámci letošního ročníku veletrhu Digitex na brněnském výstavišti v pavilonu C.

Ve velkém finále se utkají vybraní hráči celkem ve čtyřech hrách – CounterStrike, Call of Duty 4, FIFA10 a Trackmania Nations Forever. Finalisté se utkají o věcné ceny v hodnotě tři sta tisíc korun. O atmosféru se postará velkoplošná projekce exhibičních a finálových zápasů na hlavním pódiu před zraky stovek návštěvníků a fanoušků počítačových her.

World GameMaster Tournament od 5. listopadu v Brně

skoleni

Jako první byla vybrána akční hra Counter Strike 1.6 - střílečka, která již několik let patří do programu každého turnaje, a i přes své stáří si stále udržuje obrovskou komunitu hráčů. Na brněnském výstavišti se bude hrát v týmech pěti hráčů proti pěti.Jako druhou zařadil pořadatel hru Call of Duty 4, akci ze série Call of Duty.  Hrát se bude opět týmově systémem pět proti pěti. Pro hráče-sólisty je určen fotbalový simulátor FIFA10, který vyšel 2. října. A konečně výčet doplňuje Trackmania Nations Forever – známá freewarová hra, která je zdarma ke stažení na internetu.

Systém turnaje

Do velkého finále se z online kvalifikace probojovalo pouze osm nejlepší klanů a osm nejlepších hráčů v singlových hrách. Finalisté si to pak rozdají na pódiu před zraky stovek diváků o ceny za 300 tisíc korun. V neděli 8. listopadu se celý herní areál uvolní pro zájemce z řad veřejnosti.

Autor článku