Hlavní navigace

Wondershare UniCorverter: Po verzi zdarma nesahejte, placená je dobrá

21. 5. 2021

Sdílet

 Autor: PCWorld.cz
Program UniConverter (Video Converter Ultimate) čínské společnosti Wondershare se dočkal již šestnácté verze. Jaká je?

Jak je tradičně zvykem, existuje UniConverter ve verzi Free a ve verzi placené, která nás bude stát 40 dolarů (firma plán občas mění, aktuální ceník pro Windows najdete zde). Hned na počátku je nutné připomenout, že pokud chceme ušetřit, tak sice dostaneme do ruky víceméně plnohodnotnou verzi tohoto softwaru, ale nepřevedeme více než pár minut, na celý film můžeme zapomenout.

Plná verze má navíc ještě řadu nových funkcí a samotná konverze je rychlejší. Když už jsme u té rychlosti – je skutečně svižná, firma se dokonce dušuje, že oproti konkurenci se jedná o rychlost až 30× vyšší. Funkcí dostaneme do ruky víc než dost. Navídka formátů je bohatá, k tomu spousta nástrojů jako je práce se zvukem, vypalování, vodoznak a editování.

Když k tomu přidáme uživatelskou přívětivost a přehledné rozhraní, máme trumfy v ruce. Program zvládne hodně, včetně stahování celých filmů (pouze u placené verze) nebo klipů z portálu YouTube, konverzi videa na audiosoubry ve formátu MP3 nebo konverzi videosouborů z iPhonu, iPadu či PSP. Pokud někdo ještě dnes vypaluje, přijde si na své včetně využití disků Blu-ray. Samotné užívání je velmi jednoduché a marketingové heslo o jednom kliknutí nelže.

Tip MIF pravo

Verze zdarma je jen lákadlem

U verze zdarma ale kvalita videozáznamu znatelně utrpí. Editování videozáznamu je víceméně rudimentární, ale kvůli tomu si tento program pořizovat nebudeme. Jedná se o kvalitní konverzní software, který ovšem zazáří pouze v placené verzi.

Verze zdarma není ničím víc nežli lákadlem, protože jednotlivá omezení jsou tak drastická, že s nimi žádnou díru do světa neuděláme. Verze pro Mac může být obzvláště sympatická, protože může jeho majitelům pomoci obejít nepřájemně chybějící podporu formátu AVI.


  • Pro: Svižný videokonventor
  • Proti: Verze Free je spíše lákadlem
  • Celkem: 80 procent