Hlavní navigace

Winter – mrazivý horor pro Wii, který nejspíš nikdy nevyjde

24. 1. 2009

Sdílet

Přestože si veleslavná konzole Wii za dobu svého působení na trhu vysloužila přívlastek konzole pro děti, najdou se i takoví vývojáři, kteří to s ní myslí smrtelně vážně

 

A jedni z nich jsou i n-Space - tvůrci hry Geist (Gamecube). Pod jejich rukama totiž kdysi dávno vznikal mrazivý horor s příznačným názvem: Winter.

 

Jako hráči jste se v něm měli ocitnout v kůži dívky, která je díky nelítostné sněhové bouři uvězněna v malém městě, jež skrývá nejedno temné tajemství. Vaším úkolem samozřejmě nemělo být nic jiného, než tato tajemství odhalit a pokud možno u toho neumřít.

 

Autoři plánovali velké využití veškerých možností ovladačů Wii, které by se tak měly stát prodlouženýma rukama hráčů a měly by dodat patřičnou hloubku do soubojů i adventurního šmrdolení po lokacích.

 

Otázkou však zůstává, jestli se vůbec dočkáme dokončení, nebo dokonce vydání tohoto titulu. Ne zřídka se totiž stává, že jsou hry hardcorovějšího charakteru pro tuto konzoli zrušeny už během vývoje. A bohužel jednou z těchto „zrušených" her je i Winter. Autoři se jednoduše setkali s malomyšlenkářstvím vydavatelů a svůj téměř dokončený projekt nakonec museli uložit k ledu. Přestože jsou to téměř dva roky, co hra začala vznikat, ještě teď je po technické stránce daleko před konkurencí a tak i kdyby se nakonec vydavatel našel, bude tu furt pro Winter místo na trhu. Nezbývá nic, než jen doufat.

 

Závěrem se pokochejte záběry z hraní, které celé věci díky své kvalitě přidávají akorát na smutnosti.

 

 

Cloud23

Zdroj: IGN.com, Joystiq.com

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).