Hlavní navigace

Windows XP dnes odchází do důchodu

14. 4. 2009

Sdílet

Microsoft počínaje dnešním dnem omezuje svou podporu Windows XP, které již nebudou dále zásobovány pravidelnými balíky aktualizací.

Windows XP odchází do penze

 

Jako stádium „částečného důchodu“ můžeme popsat momentální fázi vývoje Windows XP. Po téměř osmi letech plné podpory operačního systému Microsoft omezí aktualizace Windows XP pouze na opravu chyb, které jsou rizikové v souvislosti s bezpečnostní ochranou systému. Všechny ostatní aktualizace budou k dispozici pouze podnikům, jež si je již dříve předplatily či jsou součástí speciálních programů Microsoftu zajišťujících plnou podporu jejich operačních systému po maximální možnou dobu.

 

skoleni

Obvykle je plná podpora všem uživatelům produktů Microsoftu poskytována pouze 5 let po uvolnění software. V případě Windows XP to bylo ale více než sedm a půl roku, a to z důvodu opožděného příchodu Windows Vista a jeho neúspěchu na trhu operačních systémů. Fáze tzv. prodloužené podpory bude trvat až do 8.dubna roku 2014 a až do tohoto data budou všichni uživatelé moci zdarma instalovat bezpečnostní aktualizace operačního systému skrze službu Windows Update.

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).