Hlavní navigace

Windows Vista snižuje cenu Microsoftu

15. 6. 2008

Sdílet

Podle nejnovější finanční analýzy bude mít společnost Microsoft v následujících dvou letech výrazně nižší příjmy, než se původně očekávalo. Jaké jsou příčiny?

skoleni

V minulých dnech byla vydána zpráva americké analytické společnosti Sanford C. Bernstein, jež se zabývá finanční situací společnosti Microsoft. Analytici v této zprávě snížili odhad příjmů Microsoftu a jako jeden z hlavních důvodů uvádějí zejména špatný prodej operačního systému Windows Vista. Jako další příčinu problémů zpráva zmiňuje datum vydání nové verze operačního systému, pracovně nazývaného Windows 7. Nový operační systém by měl Microsoft uvolnit ve druhém čtvrletí roku 2010. Analytici Charles J. Di Bona, Maureen Murphy and Mariel A. Hardi odhadují, že celkové příjmy společnosti Microsoft budou oproti původním odhadům nižší o 49 milionů USD v roce 2008 a 395 milionů USD v roce 2009.
Obrázek: Zůstane úsměv na tvářích představitelů Microsoftu i v dalších letech?

Klíčovým faktorem, jež negativně ovlivnil prodej Windows Vista, byla zejména špatná publicita, jež se kolem nového systému rozvířila. Korporátním klientům navíc vadí i nemožnost downgradovat systém na Windows XP. Microsoft takovou možnost pro velké společnosti nenabízí a z toho důvodů firmy vyčkávají na příchod systému Windows 7. Nezávislý analytik Brian Madden k tomu prohlásil, že pro velké společnosti neexistuje jediný důvod k přechodu na Windows Vista. S používáním nové verze operačního systému jsou navíc spojené další náklady na výměnu hardware.

Jak se na tuto problematiku díváte vy? Přešli jste na Windows Vista? Jak jste s tímto systémem spokojeni? Myslíte si, že Vista budou důvodem k postupnému úpadku Microsoftu?

- - Ondřej Pilát, Preston Gralla

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).