Hlavní navigace

Windows Phone 8: Kompletní průvodce nastavením (7.)

Sdílet

 Autor: Nokia
Windows Phone 8 se chlubí tím, že jde o velice dobře přizpůsobitelný mobilní operační systém. Každý telefon s tímto systémem nabízí hromadu různých možností nastavení.

Předchozí díl

Nastavení aplikací

Úlohy na pozadí

Zde si můžete vybrat, kterým aplikacím povolíte provádění operací na pozadí. Aplikace, které od vás povolení dostanou (i potvrzením smluvních podmínek přímo při jejich instalaci), mohou využívat datové připojení vašeho telefonu pro stahování aktualizací; jestliže máte omezený datový plán, je dobré úlohy na pozadí u aplikací jednotlivě zakázat.

Seznam aplikací, které uvidíte na této obrazovce, bude záviset na tom, jaké aplikace máte nainstalovány. Pro zakázání běhu na pozadí pro určitou aplikaci klepněte na název aplikace a poté na tlačítko blokovat. (Pokud byste si to rozmysleli, můžete to samozřejmě vzít zpět.)

Některé aplikace budou provádět úlohy na pozadí nezávisle na tom, jestli to chcete nebo ne; takové aplikace také nemohou být blokovány. Pro zjištění toho, které aplikace spadají do této kategorie, klepněte na tlačítko upřesnit. Přestože dané aplikace nebudete moci zablokovat, minimálně zde zjistíte, které aplikace raději nepoužívat, pokud vám hrozí vyčerpání FUP.

Hry

Nastavení her poskytuje možnost správy nastavení služby Xbox. Je tedy relevantní pouze v případě, že vlastníte danou herní konzoli. K tomuto nastavení se dostanete také skrze aplikaci hry, a to klepnutím na tři tečky vpravo dole a poté na nastavení.

Můžete zde aktivovat několik prvků:

  • Připojovat se ke službě Xbox: Jestliže váš telefon propojíte s herní konzolí Xbox, bude telefon schopen na konzoli nahrávat dosažená skóre ve hrách.

  • Synchronizovat žádosti o hru: Jestliže je toto nastavení aktivováno, bude váš telefon stahovat nové žádosti o multiplayer na Xboxu. Jinými slovy budete upozorněni, pokud s vámi vaši kamarádi budou chtít hrát Xbox Live hry.

  • Zobrazovat oznámení her: Je-li zapnuto toto nastavení, uvidíte na vašem telefonu oznámení Xboxu.

Internet Explorer

Tato obrazovka se samozřejmě týká Internet Exploreru, standardního webového prohlížeče systému. K této obrazovce se lze dostat také přímo z aplikace Internet Explorer, a to tak, že kliknete na tři tečky vpravo dole a poté na nastavení.

 

„Preferovaná verze webu“: zde si vyberete, jestli má telefon automaticky zobrazovat mobilní verzi webových stránek, pokud je dostupná, nebo standardní desktopovou verzi těchto stránek.

Je také možné přizpůsobit si zde chování tlačítka na panelu, které je standardně nastaveno na zastavení nebo obnovení činnosti, tedy načítání stránky, na níž se právě nacházíte. K dalším možnostem patří změnit toto nastavení na oblíbené položky nebo záložky.

Nokia Lumia 620 nastavení

V nastavení Internet Exploreru lze také vymazat historii prohlížeče a upravit pokročilá nastavení. Sem patří schopnost filtrovat webové stránky, odesílat navštíveným stránkám žádost o nesledování nebo částečně/úplně blokovat cookies. Můžete si tu také vybrat výchozího poskytovatele vyhledávání, určit, jakým způsobem má prohlížeč otevírat odkazy z jiných aplikací a nastavit, zda povolit webovým stránkám ukládání souborů do telefonu.

Mapy

Na obrazovce mapy můžete vypnout a zapnout používání vaší polohy pro lepší výsledky místního vyhledávání. Lze si zde jednotlivé mapy stáhnout, abyste mohli tuto funkci používat bez datového připojení. Také si tz zkontrolujete dostupné aktualizace a smažete svou mapovou historii. Je nutné podotknout, že prvky, které naleznete v tomto nastavení, jsou odlišné oproti těm, ke kterým se dostanete prostřednictvím aplikace mapy (kliknutím na tři tečky a poté na nastavení).

Zprávy

Obrazovka nastavení zpráv umožňuje aktivaci a deaktivaci různých prvků souvisejících se zprávami. K tomuto nastavení se dostanete také prostřednictvím aplikace zprávy, stačí kliknout na tři tečky vpravo dole a potom na nastavení.

skoleni

Na této obrazovce tedy můžete zapínat (a vypínat) zálohování textových zpráv, spravovat Facebook chat, odesílat potvrzení o doručení MMS (které odesílatele uvědomí o tom, že jste dostali jeho zprávu) a aktivovat funkci skupinové MMS (která uchová odpovědi v jednom vlákně pomocí zprávy MMS).

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).