Hlavní navigace

Windows Phone 8: Kompletní průvodce nastavením (6.)

Sdílet

 Autor: HTC
Windows Phone 8 se chlubí tím, že jde o velice dobře přizpůsobitelný mobilní operační systém. Každý telefon s tímto systémem nabízí hromadu různých možností nastavení.

Předchozí díl

Najít můj telefon

Praktická funkce automaticky integrovaná do Windows Phone 8, najít můj telefon, poskytuje uživateli možnost vzdáleně lokalizovat svůj telefon prostřednictvím WindowsPhone.com. Váš telefon můžete prozvonit, zamknout ho, vymazat jeho obsah, zjistit jeho polohu nebo do něj odeslat aplikace – vše na dálku, za pomoci počítače nebo jiného zařízení připojeného k internetu.

Nokia Lumia 620 nastavení

Aktualizace telefonu

Na této obrazovce můžete zkontrolovat dostupné aplikace vašeho softwaru a operačního systému. Pro tyto účely je nutné mít telefon připojený k internetu. Pak už jen kliknete na tlačítko zkontrolovat aktualizace. Dále si můžete zvolit, jestli chcete, aby vás telefon upozornil na dostupnost aktualizací, případně aby aktualizace stahoval automaticky.

Firemní aplikace

Některé společnosti mají specifické aplikace nutné pro jejich chod, které můžete začít stahovat poté, co do telefonu přidáte firemní účet. Buďte si ale vědomi toho, že poté, co přidáte svůj firemní účet, bude váš zaměstnavatel schopný deaktivovat funkci SD karty, zašifrovat interní úložiště telefonu a vzdáleně smazat váš obsah a nastavení.

Pro přidání firemního účetu stačí klepnout na tlačítko přidat účet a přihlásit se pomocí účtu Windows Phone vašeho zaměstnavatele.

O systému

Zde můžete vidět důležité informace o vašem telefonu, jako je název modelu, rozlišení obrazovky a software. Pokud kliknete na tlačítko více informací, dozvíte se něco o verzi operačního systému, uvidíte číslo revize firmwaru a zjistíte svou MAC adresu a ID SIM karty.

Navíc, jak již bylo zmíněno dříve, můžete z této obrazovky svůj telefon restartovat. To provedete klepnutím na tlačítko obnovit tovární nastavení telefonu. Po potvrzení bude obsah vašeho telefonu vymazán a systém bude uveden do svého původního stavu. Jde mimochodem o jediný způsob, jak zařízení zbavit svého účtu Live. A jediný způsob, jak bez starostí o bezpečnost svých dat prodat telefon novému majiteli. Jen nezapomeňte na zálohu!

top100

Zpětná vazba

Na obrazovce zpětná vazba můžete aktivovat nebo deaktivovat odesílání zpětné vazby společnosti Microsoft. Jestliže je funkce zapnutá, bude váš telefon při přístupu k Wi-Fi síti odesílat informace o chodu telefonu Microsoftu. Při vypnutí této funkce zařízení s odesíláním zpětné vazby přestane. V případě Lumie 620 obsahuje systémové nastavení ještě další podobnou položku, a sice odesílání zpětné vazby společnosti Nokia.

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).