Hlavní navigace

Windows Phone 8: Kompletní průvodce nastavením (4.)

Sdílet

 Autor: Nokia
Windows Phone 8 se chlubí tím, že jde o velice dobře přizpůsobitelný mobilní operační systém. Každý telefon s tímto systémem nabízí hromadu různých možností nastavení.

Předchozí díl

Spořič baterie

Jakmile tento prvek zapnete (přepínací tlačítko), váš telefon automaticky aktivuje různá nastavení šetřící životnost baterie tehdy, když je úroveň nabití nízká. Ve standby režimu se tak vypnou některé služby (jako data na pozadí a automatická synchronizace e-mailů).

Nastavení spořiče baterie můžete upravit klepnutím na tlačítko upřesnit.Zde si můžete vybrat, zda budete šetřit baterii při nízké úrovni nabití od „Teď do dalšího nabití“ nebo navždy.

Obrazovka nastavení spořiče baterie vám také ukáže informace o baterii vašeho telefonu, například to, jaká je zbývající kapacita baterie, jaký je odhadovaný zbývající čas a kolik času uběhlo od posledního nabití.

Úložiště telefonu

Tato obrazovka ukazuje, jakým způsobem telefon využívá své úložiště. Úplně nahoře je stavový řádek, který ukazuje, kolik z integrované uživatelské paměti je využito a kolik jí je ještě dostupné. Dvojitým poklepáním na tento stavový řádek se dostanete k detailnějším informacím například o tom, kolik máte na úložišti hudby, videí, fotografií, aplikací, operačního systému a dalších položek. Tyto informace se hodí, jestliže se snažíte uvolnit nějaké místo v paměti a nejste si jisti, co přesně můžete vymazat.

Na této obrazovce ale můžete také měnit nastavení úložiště. Jestliže máte v telefonu vloženou microSD kartu, můžete si vybrat, kam chcete ukládat vaši hudbu, videa a fotografie.

Nokia Lumia 620 nastavení

Zálohování

Obrazovka s nastavením zálohování vám umožňuje zálohovat důležité součásti vašeho telefonu – konkrétně seznam vašich aplikací a jejich nastavení, textové zprávy a fotky. Jestliže kliknete na jednu z uvedených kategorií (například textové zprávy) můžete zde nakonfigurovat oddělené možnosti zálohy.

Datum+čas

Obrazovka datum a čas umožňuje změnu hodin telefonu. Můžete zde aktivovat nebo deaktivovat 24hodinový formát a přepínat mezi automatickým a manuálním nastavením času. Jestliže zvolíte možnost automaticky (ostatně ta je zapnuta standardně už z továrny), synchronizuje se čas se serverem. Jestliže se rozhodnete nastavit hodiny manuálně, budete schopni sami změnit časovou zónu, datum a čas.

Jas

Možnosti nastavení jasu ve Windows Phone 8 jsou poněkud chudé. Můžete určit, zda má nastavení upravovat automaticky telefon, nebo to zvládnete sami. V tom případě vám telefon dá pouze tři možnosti – úroveň jasu můžete přepnout mezi „vysokou“, „střední“ a „nízkou“. Je to škoda, hodil by se sem posuvný stavový řádek s procentuálním vyjádřením jasu této úrovně.

Klávesnice

Nokia Lumia 620 nastavení

Tato obrazovka pokrývá možnosti přizpůsobení typu klávesnice a používaného jazyka i nastavení uživatelského slovníku. Hlavní obrazovka nastavení klávesnice vám umožňuje volbu mezi dostupnými klávesnicemi, případně nějakou klávesnici přidat klepnutím na možnost přidat klávesnice a následným výběrem ze seznamu. Zaškrtněte daná políčka u vybraných jazyků a klikněte na „fajfku“ dole na obrazovce (některé z klávesnic mohou vyžadovat dodatečné stažení).

Jakmile klávesnice do telefonu přidáte, můžete mezi nimi přepínat tak, že na příslušnou klávesnici v nastavení klávesnice poklepete. Při klepnutí na jednu z voleb pak můžete přizpůsobit její nastavení a určit, jestli použít našeptávání, zvýraznit špatně napsaná slova, opravovat špatně napsaná slova, automaticky vložit mezeru po výběru našeptávání, vložit tečku při dvojím poklikání na mezerník či jestli se má první písmeno věty psát s velkým písmenem.

MIF21

Obrazovka s nastaveními klávesnice má i tlačítko upřesnit. Po klepnutí na toto tlačítko budete schopni vymazat návrhy ve vašem uživatelském slovníku – to znamená, že telefon přinutíte zapomenout všechna slova, které jste předtím manuálně přidali do seznamu pro našeptávání.

Pokračování