Hlavní navigace

Windows 7 pravděpodobně již v roce 2009

7. 4. 2008

Sdílet

Windows Vista se možná zařadí po bok odpadlíka Windows Millennium Edition, který byl nahrazen oblíbeným OS Windows XP již po roce používání. Důvodem je snaha Microsoftu minimalizovat ztráty spojené s neúspěchem Windows Vista.

Bill Gates uvedl, že nástupce Visty by mohl na trh přijít již během příštího roku, tedy o rok dříve, než se původně očekávalo. Vypuštění další verze Windows bylo plánováno nejdříve po třech letech provozu Windows Vista, který se začal plně distribuovat v lednu 2007. Důvodem je snaha Microsoftu minimalizovat ztráty spojené s neúspěchem Windows Vista. Ten byl přijat zákazníky velmi vlažně a zdaleka nesplnil očekávání Microsoftu. Dosud prodaných 100 miliónů kopií směřovalo především do domácností k osobnímu používání.
Největší zdroj zisku Microsoftu, velké společnosti, Windows Vista nechtějí a prozatím zůstávají u XP, které jsou daleko méně hardwarově náročné a nenutí tak firmy investovat do nákladné obměny počítačového vybavení. Předpokládá se tak, že by někteří velcí zákazníci Microsoftu mohli prostě přeskočit jedno vývojové stádium Vista a přejít rovnou na Windows 7. Windows Vista by se pak stala (stejně jako kdysi Millennium Edition) pouze bezvýznamnou minelou v historii operačních systémů od Microsoftu.

- - Adam Šoltys

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).