Hlavní navigace

Western Digital a budoucnost notebookových disků

16. 9. 2008

Sdílet

Je to jen pár dní, co jsme vás informovali o tom, že společnost Western Digital uvedla na trh své notebookové disky s kapacitou 500 GB. A společnost už mluví o 750 GB verzích.

skoleni

V současné době největší notebookové disky mají kapacitu 500 GB a na trh je jako první v květnu tohoto roku uvedla společnost Hitachi. V neděli jsme vám pak přinesli informace, že 500 GB notebookové disky na trh uvádí i společnost Western Digital.

Společně s tím společnost uspořádala i tiskovou konferenci, kde mluvila o budoucnosti klasických notebookových disků a zmínila se i o flashových Solid State discích (SSD). Podle WD jde vývoj i nadále poměrně rychle kupředu a v polovině příštího roku je reálné uvedení 750 GB notebookových 2,5" disků s tím, že do konce příštího roku, nejpozději však začátkem roku 2010, by mohla padnout i terabajtová hranice.

Rychlé navyšování velikosti je totiž jediná šance klasických elektromagnetických disků, jak se i nadále udržet na notebookovém trhu, kde se postupně začínají (hlavně u dražších modelů a malých netbooků) prosazovat flashové pevné disky. Ty jsou však zatím ve vyšších kapacitách až příliš drahé.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).