Hlavní navigace

Webexpo se letos neslo ve znamení networkingu a startupů

8. 10. 2012

Sdílet

 Autor: PCWorld
Na konci září se v Praze uskutečnila největší česká konference o webových technologiích Webexpo. Jaké jsou naše dojmy?

Program letošního, již pátého ročníku, byl opět velmi nabitý. K nejznámějším řečníkům patřil určitě John Vanhara, známý svým podnikáním v USA a také jako investor z pořadu Den D, nebo český vývojář David Grudl, který stojí za populárním PHP frameworkem Nette.

Webexpo bylo rozděleno na 3 paralelní větve – vývoj, design a business, takže na své si přišli nejen weboví vývojáři, ale také analytici a všichni ti, kdo se jen trochu zajímají o dění na českém, potažmo světovém internetu.

Pořadatelé pro letošní ročník přichystali také velmi propracovaný systém tzv. networkingu, což znamená vzájemné seznamování účastníků. Vše bylo navíc za podpory chytrých mobilních telefonů, neboť účastníci si mohli předávat kontakty prostřednictvím QR kódů. A kdo nasbíral nejvíce kontaktů, stal se pravým network_KINGem. Každý účastník navíc dostal své vlastní Webexpo vizitky.

Přednášek na letošním Webexpu bylo skutečně hodně a vybrat si leckdy nebylo snadné. My jsme strávili většinu času v business hall a přednášky hodnotíme velmi kladně. V sobotu odpoledne bylo na programu také finále soutěže Startup Show 2012, které se účastnily nadějné české projekty. Z padesátky přihlášených získal největší přízeň poroty i diváků BigLauncher, domovská obrazovka pro Android určená pro seniory či uživatele se slabším zrakem. Nabídku investice od 42Angels zase získal projekt CDN77.

Přestože máme z konference pozitivní pocity, nic není dokonalé. Pokulhávající catering, zejména v odpoledních hodinách, přiváděl některé návštěvníky na Twitteru ke zlosti a příští den se tak někteří vydali na konferenci se svačinou v batůžku. Časový harmonogram byl sice dodržen, ale přednášky následovaly takřka bez přestávky, takže v začátcích se často hrnul jeden proud návštěvníků z místnosti a druhý dovnitř, což vedlo k šumu a nepohodlí na obou stranách.

Celkově se ale letošní Webexpo povedlo. Kvalita přednášejících byla skutečně dobrá, což je rozhodně to nejdůležitější. Přijeli totiž jak čeští, tak i zahraniční odborníci a potkat jste mohli také některé české „internetové celebrity“ včetně Radka Hulána, za kterého jste mohli získat speciální bonus v networkingové hře.  Pokud se tak zajímáte o internetové dění, na Webexpo nemůžete příště chybět.

MIF21

 

Zdroj: vlastní